Олександр Кочетков, політолог
Олександр Кочетков, політолог

Прийшла інфа, що керівники України, Німеччини, Франції та Росії можуть провести неофіційну зустріч під час саміту G20 в Китаї. І ухвалити там якісь неофіційні рішення, які, як водиться, раптом стануть обов’язковими для виконання Україною. Насправді, тема ширша і тому небезпечніша.

Міцно затиснута одним місцем в санкціях недоімперія має намір запропонувати світовим лідерам глобальний план врегулювання основних збройних конфліктів. Так-так, саме тих, які Росія сама організувала, або підтримує зброєю і грошима, або і те, і інше в одному флаконі.

При цьому проблему Сирії пропонується розв’язати за рахунок помірної сирійської опозиції, проблему курдів – за рахунок курдів, Нагірного Карабаху – за рахунок Вірменії, Придністров’я – за рахунок Молдови, ну, і Донбасу – зрозуміло, що за рахунок України. Ситуація з Кримом Росією не розглядається, Абхазія перебуває в переговорній зоні, але з ченчем на Південну Осетію.

Туреччина у всій цій шулерській ініціативі грає ключову роль. Тому що саме за допомогою Ердоґана Путін має намір розрулити ситуацію в Сирії та Нагірному Карабаху.

В якості вишеньки на торт Європі гарантуватимуть істотне зменшення кількості біженців і терактів в разі, якщо вона «відновить плідну співпрацю з РФ у сфері безпеки». У перекладі з «лаврівської мови» це означає не повну відмову, але істотне пом’якшення санкцій і курс на перспективне врегулювання відносин РФ і ЄС.

Розрахунок на те, що стурбовані внутрішніми проблемами, збільшеною трапмпоманією світові лідери проковтнуть наживку, і недоімперія, піднявшись з колін, почне раком задкувати від фінансової прірви, в яку вона вже заглянула.

Головний інструмент пропонованого Росією «врегулювання криз» – це надання окремим регіонам широкої конституційно закріпленої автономії в складі вихідних держав. Так, Нагорний Карабах повинен повернутися до Азербайджану, а Донбас – до України. Відчуваєте, як потягнуло трупним смородом «особливого статусу»? Але Нагірний Карабах неспішно поглине Азербайджан (від всіх мусульман – уклін султану Ердоґану!), а ось Донбас, який має кордон з Росією, так і залишиться кривавою раною на тілі України.

Ось такі кощеєві плани. А у нас суспільство чиєюсь декларацією про голодування стурбоване…

Джерело: Александр Кочетков

БЕЗ КОМЕНТАРІВ