Олександр Кочетков, політолог
Олександр Кочетков, політолог

В Україні традиційно новий політичний сезон стартує у вересні – коли до Києва злітаються з найфешенебельніших курортів світу наші найбідніші (згідно з деклараціями) можновладці.

І вже вимальовуються особливості цього сезону. Він буде багато в чому переломним.

Дістав своїм саботажем міжнародних партнерів припертий до стіни президент Порошенко. За спиною, слава Богу, не Москва, хай їй грець, а злощасна система Е-декларування.

Сама по собі система, звичайно ж, не здатна переламати корупційну ситуацію в країні. Але владні шури-мури з нею стали останньою краплею. До цього зовнішні партнери Порошенка слухали і сподівалися.

Навіть часом подив виникає: ну, невже всім цим маститим американцям і європейцям досить того, що людина вимовляє правильні слова більш-менш пристойною англійською? А де фахівці з психологічної профілізації, де аналітики бізнес-інтересів і впливів, де, врешті-решт, об’єктивна інформація про попереднє життя, з якого зрозуміло все?!

Але зараз, судячи з усього, втомився не лише Борис Ложкін. Від Порошенка втомився весь Захід. І Президент змушений міняти підходи.

Якщо раніше він бадьоро обіцяв і не робив, то зараз має намір не робити і лякати, що буде ще гірше. Звідси і натяки на те, що Будапештський меморандум не виконав Захід, а Мінський процес себе зжив. До речі, типовий фінал відносин будь-якого українського лідера із західними демократіями.

Але для того, щоби комизитися перед усім світом і вимагати нових кредитів і преференцій, українській владі необхідно повністю контролювати внутрішньополітичну ситуацію. А на нас чекають рахунки за нові тарифи і не тільки. І якщо так-сяк, але план дій щодо шантажу Заходу у нашої «стратегічної вісімки» є, то ось щодо власного народонаселення ніхто нічого кардинального поки не придумав. Крім ескалації війни на Донбасі, зрозуміло.

Тож, сезон буде гарячий. З рішучою риторикою з усіх трибун. І ще більш рішучим дерибаном. Хотілося б, щоби наостанок.

Відставка глави АП, який традиційно є політичним мозком і правою рукою кожного українського президента – це теж характерний симптом нових віянь.

Тобто ця відставка останньою не буде – з дірявої повітряної кулі доведеться скидати баласт. Конкурс на того, ким не шкода пожертвувати, вже відкритий.

Джерело: Александр Кочетков

БЕЗ КОМЕНТАРІВ