Олександр Кочетков, політолог
Олександр Кочетков, політолог

Двадцяте століття при всій складності й трагічності було епохою ідей та смислів. Боролися ідея вільної конкуренції, втілена в капіталізмі, і ідея соціальної справедливості – соціалізм. Націоналізм, що дійшов до апогею в фашизмі, та інтернаціоналізм. Індивідуалізм і загальна рівність-братерство. І так далі.

Нинішнє століття – це бренди і тренди. Ми ганяємося за «Еппл», але лише одиниці можуть пояснити, що таке власницьке програмне забезпечення. Громадяни потягнулися в фітнес-зали, оскільки це модно і престижно. Нашу армію масово підтримали і тому, що сформувався такий суспільний тренд.

За часів «совка», в якому було не тільки погане, чесність все ж таки вважалася чеснотою – пам’ятаєте «Моральний кодекс будівника комунізму»? Потім лихі дев’яності розмили всі норми.

Після здобуття незалежності в Україні сформувався тренд «Треба вміти жити», під яким маскувалися жадібність, цинічність і аморальність. І в результаті злодійкуватий чиновник, який вкрав з бюджету десятки мільйонів, який збудував на них палац в Кончі, їздить на «Порше» і відпочиває на Мальдівах, викликає не презирство, а захоплення з заздрістю – людина досягла всього. Шанований член суспільства…

Головне ідеологічне завдання очищення і перезапуску країни – це, по суті, формування стійкого тренда «Бути чесним – це круто!». І згодом моральність влади повинна стати українським брендом, на зразок гопака з вишиванками. А інакше в двадцять першому столітті не вистоїмо.

Джерело: Александр Кочетков

БЕЗ КОМЕНТАРІВ