Олександр Кочетков, політолог
Олександр Кочетков, політолог

Читачів ФБ зачепило інтерв’ю російського політолога, голови президентської ради з безпеки і зовнішньої політики Караганова німецькому журналу «Шпігель», в якому він прямим текстом не соромиться казати: «В Україні воюємо і вважаємо це правильним, оскільки НАТО нас змусило. І, взагалі, маємо намір воювати лише на чужій території. І якщо захочемо, то знищимо всіх, і ніхто й не пискне».

У нас жахнулися: якщо це інтелектуал так мислить, то що ж тоді широкі маси?!

По-перше, треба відокремлювати понти від реалій. Караганов – не ідіот, і все прекрасно розуміє. Але він бере участь в російській акції «Ой, тримайте мене троє!», зміст якої в тому, що прокремлівські діячі заявляють якісь жахи, а куплені за газпромівські гроші європейські політики на кшталт Штайнмайера підхоплюють: «Цим божевільним росіянам треба поступитися, а інакше вони підірвуть весь світ». Тобто, це примітивна спроба взяти Європу на переляк, тому що санкції недоімперіі треба знімати, аж горить.

По-друге, є поняття аристократії. Аристократу не припустимо принижувати слабкого, керуватися грубою силою, обманювати та інше. Пам’ятаєте, як лицар, чий противник впав з коня, сам спішується і продовжує поєдинок на рівних?

А шпана – вона завжди сподівається тільки на грубу силу, вона принижує слабких і плазує перед сильними, вона бреше з будь-якого приводу і благородством у шпани і не пахне.

Так ось, Караганов, як і безліч начитаних громадян недоімперіі, за внутрішньою суттю своєю – чиста шпана. У них править культ сили і безкарності плюс обслуговування влади.

По-третє, погрожуючи запалити світову пожежу, ці діячі обманюють не тільки Європу, але і себе. Техніка СРСР безнадійно застаріває, а нічого нового «економіка розпилу», що царює в РФ, створити не має сили.

Уже зараз протиракетна оборона США здатна знищити 90% російських ядерних ракет (про стародавні літаки і не згадую). Але в цивілізованому світі й 10% втрат вважають неприйнятними (хоча світ, зрозуміло, не загине). У найближчі п’ять років технології гіперзвукової та лазерної зброї, а також автономні бойові дрони будуть доопрацьовані настільки, що повністю нівелюють російську ядерну загрозу. І що тоді заспівають караганови? Спробують лякати світ бурятськими танкістами на «АРМАТі», що глохне?

Найімовірніше, почнуть писати в мемуарах, що нині обожнюваний ними Путін дав слабину і не затіяв Третю світову тоді, коли вони рекомендували. Що з них взяти, зі шпани-то?

Джерело: Александр Кочетков

БЕЗ КОМЕНТАРІВ