Олександр Кочетков, політолог
Олександр Кочетков, політолог

Учора, 25 квітня, перед і під час перерви «Свободи слова з Куликовим» предметно спілкувався з прем’єр-міністром. А попереднє наше спілкування було до його вступу на посаду.

Загальне враження обнадійливе. Людина намагається робити саме те, що планувала: розбиратися з митницею, проводити судову реформу, наводити порядок в медицині тощо.

Розуміння проблем у Гройсмана є. Є рідкісне розуміння того, що він не знає всього на світі, тому має намір радитися з експертами. Обіцяє не озиратися на кожен чих, а робити справу. Планує вибудовувати свої взаємини з Верховною Радою, що дає і свободу маневру, і захищеність.

Питання тільки в тому — чи достатньо у Гройсмана в хорошому сенсі безбашенності, щоб незважаючи на гавкіт, виконувати те, що декларує.

А тут, як на замовлення, і лакмусовий папірець для прем’єра підкотився. Видала цей лакмусовий папір Держслужба зайнятості у вигляді відмови Савіку Шустеру в праві роботи в Україні.

З юридичної точки зору наїзд безглуздий, на кшталт арешту Геннадія Корбана та інших активістів, що дратують владу. Нібито Шустер приховав інформацію про судимості, хоча наша податкова наїхала на студію Савіка, і він там проходить лише як свідок.

З точки зору практичної — тупизм кричущий. Оскільки дуже нагадує відому сентенцію стосовно того, що Порошенко поговорив з Джозефом Байденом, і Штати відкличуть свого посла в Україні. В реалі — посол на місці, зате спливли офшори Петра Порошенка.

Точно так само витурити з України давнього співробітника американських держструктур таким ідіотським наїздом не уявляється можливим. Знову ж таки,  ідіоти, які все міряють баблом, не розуміють — що Савік може виходити в ефір, але не отримувати зарплатні. Ну, й у чому сенс?

А з точки зору суспільно-політичної  — це біда і приниження для України. І дуже серйозний удар по іміджу Порошенка. Оскільки ніхто не вірить, що подібний наїзд на фігуру такого калібру, як Шустер, затіяний без відмашки президента.

І тепер уся увага на прем’єр-міністра Гройсмана.

Якщо він публічно вимагатиме діяти за законом і відчепитися від ЗМІ (служба зайнятості —  у віданні Кабміну!), а заодно скористається скандалом і позбудеться голови ДФС Романа Насірова, від якого йому позбуватися треба, — то у нас в Україні з’явився новий перспективний політик.

А якщо відмовчиться, сховається за вивіскою «я господарник», то і в наведенні порядку в економіці у нього теж нічого не вийде. На жаль. Савік Шустер

БЕЗ КОМЕНТАРІВ