Олександр Кочетков, політолог
Олександр Кочетков, політолог

Партія «ДемАльянс» пройшла реінкарнацію. Урочисто і масштабно. Відомі медійні обличчя типу Лещенка, Найєма, Заліщук завершили свої пошуки політичного притулку і, так і не дочекавшись антикорупційної партії Саакашвілі, вирішили влитися в політпроект без кепського бекґраунду.

Більше партій, хороших і різних, і нехай розквітає тисяча квітів! У всякому разі я так вважаю. Але в нинішній час вкрай важливим, визначальним моментом для подібних проектів є нова політична якість. Претендуючи на щось, а оновлений «ДемАльянс» декларує – не багато, не мало – замах на повноту влади в країні, необхідно мати сильну фішку, що дозволяє не лише виділитися, але й залучити до себе багато в чому розчарованих виборців. І однією медійної популярності буде замало.

У «ДемАльянс» влилася громадянська платформа «Нова країна» і якраз з нею можна пов’язувати надії на серйозні економічні та державоутворюючі погляди і новації. І одразу ж партія проходить перевірку на цю нову якість. Адже в її лавах є розумник, який свого часу досить активно виступав за позбавлення жінок виборчих прав. Начитався Шеклі, не інакше. Або ж вирішив таким ідіотським чином привернути до себе увагу.

Ідіотським, тому що в українському електоральному полі жінки якраз складають активну більшість. А в тому сегменті, на який претендує оновлений «ДемАльянс» (користувачі соцмереж, Інтернет-громадськість), – так і взагалі більшість переважна.

Для «ДемАльянсу» заїкатися про якісь утиски жінок – це як для Тимошенко вимагати відсторонення від виборів її вірних бабусь, а для Порошенка – позбавити виборчих прав військовослужбовців та ув’язнених, які завжди є складовою електорального оплоту влади.

Тепер «ДемАльянс» зобов’язаний вигнати розумника зі своїх лав або якось його жорстко вирівняти. А інакше партія з самого початку продемонструє, що на репутацію і думку виборців партійцям плювати, вони мають намір суто політехнологічною поборотися за прохідний бар’єр, а потім – як складеться. Тобто чергова симуляція чесних підходів до перезавантаження країни.

Але що-що, а убогого домострою українські жінки-виборці не підтримають. Тим більше встик з могутньою кампанією про сексуальне насильство.

Джерело: Александр Кочетков

БЕЗ КОМЕНТАРІВ