Олександр Кочетков, політолог
Олександр Кочетков, політолог

Ви знаєте, що таке «фавели»? Це такі особливі нетрі, які формуються навколо великих міст Бразилії. Там правлять молодіжні банди, процвітає наркобізнес, проституція, нелегальні промисли. Немісцевому з’являтися там категорично не рекомендується – пограбують і закопають, тому що навіть поліція заходить туди великими силами і завидна.

Це я до того, що в менталітеті бразильців є дуже специфічне, щоб не сказати, наплювацьке ставлення до дотримання закону. Але в цій же самій Бразилії міністри один за іншим самостійно відправляються у відставку лише за підозрою в непорядних діяннях. А Президенту Бразилії загрожує імпічмент лише за приховування правдивої інформації про економічну ситуацію. Бразильське суспільство дуже жорстко заявляє свою позицію про небажання миритися з нечесною, злодійкуватою владою.

А у нас? Вже який за рахунком оглушливий скандал і?

Чи не тому, чи не через існування там реального громадянського суспільства Бразилія була однією з країн світу, які найбільш динамічно розвиваються. Розвиваються не лише в сфері виробництва кави та футбольних віщунів, але й в мікроелектроніці, літакобудуванні, енергетичних технологіях. Бразилія і далі могла прогресувати, якби її не потягнули в бік недоімперіі Путіна.

А в Україні при нинішньому владному курсі скоро буде одна суцільна фавела. Або олігархічна народна республіка, що, в принципі, одне і теж.

Джерело: Александр Кочетков

БЕЗ КОМЕНТАРІВ