Олександр Кочетков, політолог
Олександр Кочетков, політолог

Ситуація з прокурором АТО Куликом, який переховується від антикорупційних прокурорів НАБУ, могла статися лише в Україні і лише зараз.

Ні, прокурорські працівники, які живуть не за своїми статками, є в будь-якій країні. Але щоби такий прокурор ще й одночасно займався дуже резонансною справою – це суто наш ексклюзив.

Зусиллями Олександра Ружанського розкішний образ Кулика став настільки широко відомий громадськості, що проігнорувати цей зухвалий факт НАБУ просто не могло. І почало перевірку, яка природно привела до стадії обшуку і пред’явлення підозри.

І все б чудово, але саме цього дня Кулик мав представляти державу Україна в суді проти тіньових партнерів молодоолігархів Курченка.

В результаті два керівника силових відомств, Ситник і Луценко, які консультуються в одній будівлі АП, мають право звинувачувати один одного в протидії. Аваков, напевно, сардонічно посміхається, якщо знає, як це.

Колізії б не сталося, якби одразу після початку перевірки НАБУ щодо Кулика він був відсторонений від ведення справ. І Луценко, напевно, б це зробив, але проти начальник і соратник Кулика, головний військовий прокурор Матіос. Який є призначенцем Президента Порошенка.

Фігура Матіоса важлива для Президента настільки, що він навіть закрив очі на повну дискредитацію Матіоса в «справі замаху на генпрокурора Шокіна за допомогою тепловізора». Йому на цій посаді потрібна людина слухняна. Тому що розумний і чесний почне розмотувати клубок розслідувань щодо контрабанди в АТО, збитого Іл-76, «котлів» тощо, що неминуче призведе до фігури Верховного Головнокомандувача.

Саме тому військовій прокуратурі доручено розслідування резонансних справ. І діячі на кшталт Кулика гризуть землю, рвуть і мечуть в надії, що за це завзяття їм спишуть попередні гріхи, включаючи кричуще й надстрімке збагачення на війні.

Українська дилема: хто краще – патентовані шахраї в прокурорських мундирах, які не роздумуючи виконують владну команду «Фас!», або відносно чесні служаки, яких відкидає система, що не дозволяє їм досягти хоч якихось результатів у розслідуваннях?

Біда в тому, що навіть «відносно чесних» в Генпрокуратурі треба шукати днем з ліхтарем, та й то навряд чи … Тож, вважаю, кар’єрі прокурора АТО Кулика нічого не загрожує. Але буду радий помилитися.Top of Form

Джерело: Александр Кочетков

БЕЗ КОМЕНТАРІВ