Олександр Кочетков, політолог
Олександр Кочетков, політолог

А я не здивований, що працівники телеканалу «Україна» узгоджують свої сюжети з «ДНР». Одна структура холдингу СКМ взаємодіє з іншою структурою цього ж холдингу в рамках ефективної інформаційної політики в інтересах власника Ахметова. Звичайна бізнесова практика.

І з телеканалом «Інтер» не здивований. Там просто бізнес-інтереси Льовочкіна-Фірташа не головні. Тому що з самого початку юридично РФ входила в «Інтер» на 30%, а фактично, за рахунок витрат, завжди мала контрольний пакет.

Не здивований і тим, що Мінінформ не ставить телерадіовишок вздовж лінії фронту і на кордоні з Кримською автономією. Тому що псувати бізнес своїм шановним партнерам не прийнято. І досвідчений бізнесмен Порошенко, власник холдингу, куди входить і Мінстець, такого беззаконня не схвалить. Розумієте, війна – це у бійців на передовій. А при владі – дуже прибутковий бізнес і лише бізнес!

Коломойський хотів доступу до бюджету в обмін на патріотичні справи. Прийшов Порошенко і прибрав Коломойського. Все закономірно і дивуватися нічому. Тому що у Порошенка була більш ефективна бізнес-модель: доступ до бюджету в обмін на патріотичні слова. З того моменту, як чиновництво і бізнес-спільнота України переконалися, що до влади прийшов не Президент Порошенко, а олігарх Порошенко, тобто бізнесмен вкрай цинічний і безпринципний, то і всі навколо зайнялися подібним бізнесом.

У Росії віце-прем’єр Шувалов на чесно вкрадене возить своїх собачок на виставки. В Україні колишній генпрокурор Шокін на чесно зароблене будує маєток і записує його на малолітню позашлюбну дочку. Як на мене, так Шувалов чесніший. Тому що не приховує, що служить Путіну і отримує зарплату від нього. А все інше – ідентичне.

Врегулювати «Інтер», «Україну» та інших поплічників агресора просто: треба назвати війну війною. Тоді ці ЗМІ можна буде націоналізувати, як ворожі, і завести туди зовнішніх партнерів – США, Велику Британію та інших для гарантії об’єктивності, як, до речі, і планувалося з самого початку ліцензування. Але для правлячого олігархічного консенсусу це ж означатиме кінець їхнього безконтрольного збагачення.

Я не вірю у раптове протверезіння нашої правлячої верхівки. Навіть якщо Путін, який вважає себе великим спортсменом і до печінок ображений олімпійським приниженням, через помсту почне повномасштабне вторгнення в Україну. «Олімпіада означає перемир’я. Ну, раз не пустили, самі винні – отримаєте війну» – це дуже в його гнилому чекістському стилі.

І буде дивно, якщо Україна, отруєна бізнес-підходом Порошенка та його оточення, не знайде в собі сил ще раз всенародно піднятися на відбиття агресії.

Джерело: Александр Кочетков

БЕЗ КОМЕНТАРІВ