Олександр Кочетков, політолог
Олександр Кочетков, політолог

У Кривому Розі призначені нові вибори на весну.

Радію і сумую одночасно.

Радію, бо вілкулівщина отримала несподівану відсіч у своєму лігві.

Сумую, бо що більше у нас так званої «вуличної демократії», то далі ми від демократії справжньої.

І кричущим підтвердженням цього стала спроба Олега Ляшка за підтримки Юрія Луценка та Юлії Тимошенко (симптоматична єдність!) ухвалити зміни до закону, що дозволяють партіям відкликати своїх депутатів, які проштрафилися, з місцевих рад. Цю ідею ЮВТ просуває вже років десять. І багато хто говорить про партійне рабство у «білому братстві». Хоча тема, безумовно, стосується всіх партій.

Відкликати виродків, які продалися і зрадили раніше анонсовані принципи? Начебто треба. Але ж такого немає і не може бути в цивілізованій державі!

Бо в Європі, куди ми ніби рухаємося звивистим шляхом, політик, що вчинив значно менше порушення – ніж публічний перехід на бік ідеологічних супротивників, просто одразу й назавжди вилетить з публічного життя. Йому перестануть подавати руку друзі та колеги. Родичі почнуть соромитися. Навіть сім’я може розпастися через таке.

Європейці не сприймають демонстративної нещирості. Там теж не ангели, але діє принцип: що вже якщо попався, то відповідаєш по повній.

А у нас продажність – політична норма і сенс існування. І ніякими парламентськими законами цього не виправити.

Як бути?

А уявіть на секунду, що наше телебачення, взявши на озброєння усі свої здібності з промивання мізків, раптом почне пропагувати чесний спосіб життя?

БЕЗ КОМЕНТАРІВ