Олександр Кочетков, політологЗаглянув вчора на російські І-нет ресурси – напевно, телевізором навіяло. О, недоімперію знову здуває!

Виявляється, зіткнення в Казахстані – це не прояв невдоволення казахів шкарубким від незмінності режимом Назарбаєва. І не спроба ісламістів цим скористатися. Ні, це, зрозуміло, антиросійські виступи, спровоковані всюдисущими США! І штатники нагнітають антиросійські настрої в Білорусі, використовуючи для цього не будь-кого, а самого Лукашенка!

При цьому рефреном звучить Україна: це те ж саме, в Україні упустили, а тут не можна, треба робити жорсткі висновки. Тобто, ввести війська, задавити-задушити, посилити-поглибити. У кращому випадку, розгорнути посилену проросійську пропаганду та інші заходи протидії «піндосам», які і за свою незалежність воювали тільки для того, щоби напаскудити Путіну.

Росіяни не бажають вчитися. Тому що одерев’яніли в своїй висмоктаній не з пальця величі. Насправді, зробивши розумні висновки з Майдану-2014, наступний Майдан 2014 вони повинні були перехопити і розгорнути на себе. Тоді, на самому початку, представники США категорично вимагали згорнути протести і перенести їх на 2015 рік – до президентських виборів. А протестанти ніяк не бажали згортатися. І ось в цей момент РФ треба було Майдан м’яко підтримати!

Не фашистів шукати на ньому, а наголошувати, що фактично американці – на боці злодія та диктатора Януковича, тим більше, що ВВП його особисто зневажає – і по людськи, і кастово – як чекіст зека. Організовувати і показувати на Майдані російські прапори, проросійські виступи, орієнтовані на РФ сили протестантів. При цьому, так, посилено сумувати за жертвами і всіляко роздмухувати, що вуличні протести – це не шлях Росії, це доля несформованих держав, та іншу великодержавність.

У підсумку Росія стала б другом Майдана, поборницею свободи і справедливості. І частина лідерів Майдана була б зорієнтована на неї. Ось тоді можна було б організовувати референдум в Криму, але не по-ідіотськи приєднувати його всупереч системі світової безпеки, а посилити проросійську автономію – постмайданівська влада б не заперечила тим, хто її підтримав. І не було б блекауту, пересохлого каналу і безлюдних пляжів. І не було б Донбасу, який дуже надовго, якщо не назавжди ліг кривавим кордоном між російським та українським народами. І не було б санкцій, виключення з великої вісімки, нафтогазових конвульсій та інших найбільших досягнень путінської недоімперіі, включаючи: «Грошей немає, але ви тримайтеся».

Але куди там. Народного невдоволення в Кремлі бояться до судом мозку. У геополітиці бачать тільки грубу військову силу. Впливати на своє населення здатні тільки в напрямку обдурення. Згідно з принципом Дарвіна, тупі особини повинні вимирати в рамках природного відбору. Тому доля Росії в її нинішньому варіанті вирішена.

Джерело: Александр Кочетков

БЕЗ КОМЕНТАРІВ