Олександр Кочетков, політолог
Олександр Кочетков, політолог

У зв’язку із загостренням «мінського процесу» підвищилася і актуальність всього пов’язаного з Росією. Постійно закликаю до чесності в цьому питанні. Війну треба називати війною. Агресію – агресією. Інакше, за законами Божими і людським, нам не вистояти. Але чесність – не найсильніша сторона Президента Порошенка. Друге – не треба боятися. Росія в значно більшій мірі колос на глиняних ногах, ніж СРСР.

У «совку» багато чого було фальшивим, але що стосувалося оборонки – то там було всерйоз. Повірте людині з цієї сфери. Так, була організаційна безглуздість, бездумна витрата коштів та інше, але не це було головне. Головним було створення найдосконалішої в світі ракетно-космічної техніки, над якою працювали фахівці, що їх вирощували ще з університетської лави. Яким в ті похмурі часи дозволялося багато, аж до вільнодумства, але у вузькому колі, за режимним парканом. В іншому випадку – ракеті не літали.

А в нинішній Росії – суцільна імітація. Там на оборонку призначають пихатого дурня Рогозіна. Він призначає таких же керівників підприємств, які всією системою починають відчайдушно пиляти бюджет. На словах вони борються з «піндосами», а насправді – за американські грошові знаки. Це бачать, розуміють розробники військової техніки і теж, свідомо чи підсвідомо, починають імітувати творчу роботу.

В результаті винищувач п’ятого покоління робиться так довго, що встигає морально застаріти. Авіаносець лякає супротивника тільки знищенням екології. А новітній танк глухне прямо на параді.

У Росії все прогнило, бо вона бутафорська. Вони можуть завалити противника «гарматним м’ясом», але не здатні перемогти в сучасній війні з ідейно зарядженою армією.

Але ракетно-ядерня зброя радянських часів там залишилася. І так – це проблема, яку світ не знає, як розв’язати ефективно і безпечно. Це схоже з проблемою Чорнобиля, який становить загрозу, з якою людство ще не стикалося і з якою не можна впоратися з наскоку.

Тому для початку доведеться будувати «чорнобильське укриття» – в нашому випадку це буде щільний ковпак протиракетної оборони навколо недоімперіі.

Далі має бути знезараження і повернення в ужиток територій – спочатку далеких від епіцентру, потім все ближчих до Кремля. Тобто плавний відхід під зовнішнє управління Далекого Сходу, потім Сибіру і так далі.

І нарешті, коли все буде підготовлено, остаточний демонтаж чорнобильсько-кремлівського оскаженілого реактора. Так, знадобляться зміна влади, суд над путінізмом, перетворення залишків недоімперіі на без’ядерні зони в рамках загального світового роззброєння і багато іншого.

Але спочатку від нас, від українців, потрібна чесна і безкомпромісна боротьба з «совком» – як всередині України, так і зовні. Інакше буде нескінченний «мінськ», що вбиває нас, як проникаюча радіація.

Джерело: Александр Кочетков

БЕЗ КОМЕНТАРІВ