Олександр Кочетков, політолог
Олександр Кочетков, політолог

Одразу скажу, що Міхеїл Саакашвілі – це актуально, закономірно і корисно. Але це – не чарівний еліксир, одна ложка якого виліковує від усіх хвороб, включаючи тупість. Це, скоріше, лякаючий діагноз, що змушує кинути пити, курити та інші зловживання.

Треба пам’ятати, що Саакашвілі – політик слова. І вимовляє він їх натхненно, запально і точно. Відомо, що саме слово було спочатку. Але звідти ж відомо, що одне тільки слово давало результат виключно у святих. Святим Міхеїла, слава Богу, поки ніхто не величає.

Це я до того, що принципово важливим є той факт, хто складе кістяк команди Саакашвілі. Якщо це будуть українці (саме місцеві, а не імпортовані!), за масштабністю мислення близькі до Кахи Бендукідзе, то шанс є. Якщо реформаторською командою Саакашвілі стануть симпатичні дівчата, чий життєвий досвід полягає у вдалому заміжжі та знанні англійської, а також «бездоганні антикорупціонери» типу Лещенка, то нічого хорошого від Саакашвілі чекати не варто. У цьому випадку вороги, що заважають будувати цивілізовану Україну, будуть їм призначатися і розмазуватися в ефірі щомісяця, а наш рівень життя скоро стане визначатися уявними числами.

Щоби сформувалася адекватна команда, Міхеїлу Саакашвілі треба ставити перед своїм рухом відповідну мету. Боротьба з корупцією – не більше, ніж інструмент. Викорінення олігархату – аналогічно.

Ні, єдиною гідною метою повинно бути повномасштабне очищення і оновлення країни, впровадження тих правил суспільної взаємодії, які забезпечать формування ефективної національно-патріотичної еліти.

Тобто метою повинен бути новий Суспільний договір, який передбачає опору на права і свободи особистості та територіальних громад.

Якщо почуємо ми такі тези від Міхеїла – перший буду йому аплодувати. Якщо не почуємо – сподіватимуся лише на те, що він неабияк розбурхає наше політичне болото, що також є плюсом.

Джерело: Александр Кочетков

БЕЗ КОМЕНТАРІВ