Олександр Кочетков, політолог
Олександр Кочетков, політолог

Тривала прем’єріада не те щоби завершилася. Але звідти вже надходять натяки на визначеність.

Начебто Гройсман. Хоча з нашими наперсточниками від влади ні в чому переконаними бути не можна.

Чого очікувати від Володимира Борисовича?

Та нічого! Ось в цьому і є наша головна проблема.

Даний цикл своєї кар’єри цей вельми амбітний діяч цілком присвятив «входженню нагору». Тобто він повністю і цілком виконує роль безвідмовного менеджера Порошенка. Спеціалізація  — універсальна: куди пошлють. Він дозволяє собі мати власну думку виключно за формою виконання вказівок президента. Але аж ніяк не за їхньою суттю. Не кажучи вже про будь-яку незгоду.

Тому ставши прем’єр-міністром, Гройман лише поміняє посаду «помічника Порошенка в справах парламенту» на «помічника Порошенка в справах уряду». Але функція покірного ​​виконавця залишиться, навіть якщо на публіку й демонструватиметься якась «незалежність».

З утвердженням Гройсмана прем’єр-міністром головну мрію Петра Олексійовича можна вважати реалізованою: він стає таким самим неподільним господарем України, як Леонід Кучма перед «касетним скандалом» і Віктор Янукович напередодні вигнання.

Є ще один ускладнюючий чинник — наші зовнішні партнери.

На відміну від поширеної помилкової думки,  вони дуже рідко диктують нам вимоги щодо персоналій. Але вони жорстко наполягають на дотриманні деяких умов.

У даному випадку, це реальне реформування і боротьба з корупцією. Але всевладдя Порошенка та реальне очищення країни — це поняття відверто несумісні. Єдине, що обнадіює, — самодержцем Петро Олексійович почуватиметься недовго. Бо що вище залазиш на Олімп, то хиткіше становище.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ