Олександр Кочетков, політолог
Олександр Кочетков, політолог

Прочитав на «Хвилі» два внутрішньо пов’язаних матеріали. Перший – це офігенний Германа Грефа, глави «Сбєрбанку РФ», від візиту в США і знайомства з сучасними технологіями, зокрема, в банківській сфері.

Другий – аналіз Тишкевича на тему, що Білорусь неминуче відійде від Росії, оскільки та загниває, втратила скільки-небудь сильні позиції в науці, технологіях, інноваціях тощо, що може залучати сателітів.

А я собі думаю: а ми в тій же самій дупі.

Переважна частина наших правителів просто не зрозуміє, про що там журиться Греф після Кремнієвої долини. А ті, хто зрозуміють, не зацікавляться, адже пиляти бюджет куди простіше та ефективніше, ніж створювати нові сфери технологій та продуктів.

За час незалежності з ініціативи держави не було зроблено нічого інноваційного та помітного за межами приватної ініціативи. І не передбачається.

Тому до внутрішнього фактору – перезаснування країни за справедливими правилами – треба, очевидно, підключати і зовнішній. Наприклад, ініціативу Міжмор’я. У Польщі та країн Балтії нам є, чому повчитися. А ті, хто вчитися не бажають, – їм в недоімперію: там живуть найбільш просунуті та духовні, народжені брунькуванням від телевізора.

Може Україні і вдасться причепитися одним з вагонів до світового експресу науково-технологічного процесу.

Джерело: Александр Кочетков

БЕЗ КОМЕНТАРІВ