Олександр Кочетков, політолог
Олександр Кочетков, політолог

Чомусь ніхто не помітив дивних речей у недавньому візиті глав МЗС Німеччини та Франції.

Дивина в тому, що всі ці заяви Вальтера Штайнмаєра про необхідність термінових виборів на окупованих територіях Донбасу значно доречніше робити з Європи, звідкілясь із Брюсселя. За дипломатичними канонами візит означає, що треба було щось сказати особисто Петрові Порошенку. На вушко нашептати, образно висловлюючись.

Інсайд стверджує, що європейські дипломати висловлювали незадоволення перпендикулярною позицією української делегації в Мінську. Навушничали, якщо по-простому.

Справа в тому, що Леонід Кучма уперся і категорично не хоче спілкуватися ні про які вибори без повернення Україні контролю над кордоном. Його повністю підтримує Іван Безсмертний. Відповідно, переговори зайшли в глухий кут. А європейцям давно припікає зняти санкції з Росії. Проведені вибори в окупованому Донбасі повністю і остаточно переводять гібридну війну, розв’язану недоімперією, до розряду такого собі внутрішньоукраїнського громадянського конфлікту. І після цього санкції можна знімати, принаймні частково.

Пікантність ситуації в тому, що Порошенко, який делегував Кучму на ці переговори, ним не особливо командує.

Данилович — єдиний з керівників України, що зберіг авторитет у так званому «клубі президентів». Леонід Кравчук туди увійти не встиг. Віктор Ющенко вилетів — як такий, що моментально втратив довіру народу. Віктор Янукович не потрапив як зек. Петро Порошенко не потрапить, оскільки торгує своєю країною і є фігурою несамостійною.

А відоме лавірування Леоніда Кучми між Штатами, Росією та Європою зараз сприймається ледь не як політика захисту суверенітету своєї країни (дивні діла твої, Господи!). І тому Данилович — все ще шанована в цьому самому «клубі президентів» фігура. Тому й Віктор Пінчук — особа в Україні недоторкана й начебто навіть не олігарх.

До речі, подейкують, що Святослав Вакарчук, що відправився в Штати «вчитися на президента», потрапив туди не без підтримки Пінчука…

Хто сказав, що все рухається по спіралі?!

Міністри закордонних справ Німеччини та Франції відвідали Україну на тлі парламентсько-урядової кризи
Міністри закордонних справ Німеччини та Франції відвідали Україну на тлі урядової кризи

БЕЗ КОМЕНТАРІВ