Олександр Кочетков, політолог
Олександр Кочетков, політолог

Останнім часом піднявся шум, що в Україні створюється система технопарків, які, по суті, надають можливість обійти податки. І важко не розглядати в цьому корисливий інтерес оточення президента, оскільки податки планують знизити для цукрової та кондитерської промисловості.

Тема резонансна, особливо в умовах підвищення тарифів і дефіциту бюджету, коли кожна гривня на рахунку. При цьому варто зазначити, що технопарки з їхніми податковими пільгами існують в Україні ще з 2000 року за указом Л.Кучми.

Але справа в іншому. Дерево з допомогою листя поглинає сонячне світло і вуглекислий газ з повітря. А стерв’ятник харчується падаллю. По-іншому неможливо – так вони влаштовані.

Великий український бізнесмен – це той, хто використовує будь-яку можливість в особистих цілях. Будь-яку і в особистих. Він так влаштований.

Тому президент Порошенко завжди використовуватиме своє становище для особистої вигоди – інше суперечить його природі. Він укладатиме катастрофічні для країни «мінські угоди», якщо отримає від Заходу гарантії особистої безпеки і обіцянку Нобелівської премії миру для втіхи марнославства.

Він просуватиме «внутрішні офшори», якщо це дозволить його бізнесу мінімізувати податки та інші витрати. Він розвиватиме мережу кондитерських магазинів в країні-агресора, якщо це приносить прибуток.

І він брехатиме, вивертатиметься, піде на все, щоби зберегти своє становище і уникнути відповідальності (до речі, його страх – це якраз шанс продавити новий Суспільний договір).

І, як це не цинічно, не треба вимагати з цього Президента патріотизму, самопожертви в ім’я України та іншого неможливого для нього. Пізно – думати треба було під час виборів. Тому що обирати бізнесмена президентом стільки ж фатально, як і кримінальника – кожен з них діятиме за своїми правилами і лише в своїх інтересах.

Джерело: Александр Кочетков

БЕЗ КОМЕНТАРІВ