Олександр Кочетков, політолог
Олександр Кочетков, політолог

Зараз важливо не лише розуміти сенс подій, а й бачити їх у послідовному взаємозв’язку. Таке об’ємне бачення дає глибину.

Отже, Путін заявляє про свою беззастережну перемогу в Сирії — через кілька днів після того, як у Мережі з’явилося відео збитого із землі російського бомбардувальника. Це означає, що сирійські шахтарі й трактористи розжилися в своєму «військторзі» переконливими ПЗРК. Плюс Туреччина і Саудівська Аравія за фактом приступили до використання сухопутної армії в сирійському конфлікті. З ними недоімперія зв’язуватися відверто побоюється.

Практично синхронно в Туреччині сталося кілька кривавих терактів. Це називається «напаскудити перед відходом». Точніше, перед відльотом, оскільки російські бази в Сирії залишаються.

Намітився прорив у справі Надії Савченко — зусібіч заговорили про її швидке повернення в Україну. Виходить, що поспішний відліт із Сирії супроводжувався ще й ультиматумом цивілізованого світу щодо долі нашого в’язня совісті.

Водночас цей період характеризується «весняним загостренням» у бойовиків «ДНР-ЛНР». Воно означає — що, як і в Туреччині, недоімператор не в змозі спокійно пережити, що йому вказують на його місце (хто сказав «біля параші»?!). І він підло мститься, забираючи життя українських воїнів.

Ескалація війни на Донбасі — найсильніший в руках ВВП інструмент тиску на Україну. А це свідчить про те, що наша делегація з Мінська-2 пригальмувала процес всерйоз. І не хоче обговорювати вибори на окупованих територіях без вирішення питань з кордоном і безпекою.

Тому Путін тисне на Україну війною на Донбасі. Відтак, обім’яклий Порошенко теж тисне на нашу делегацію з Києва. Стокгольмський синдром чи партнерська взаємодія?

Водночас в Україні прем’єріада затягується. Бо Петрові Порошенку потрібен не просто слухняний прем’єр. Йому потрібна така більшість у Раді — яка, заплющивши очі, проголосує за вибори в «ДНР-ЛНР». Зараз у розпалі — торги з депутатами, і про це також. Навіть якщо коаліція складеться, дострокові парламентські вибори все одно будуть — цілком можливо, вже влітку.

Адже після того, як депутати проголосують за вибори — які загостренням на Донбасі та загрозою терактів, подібних до турецьких, вичавлений із Сирії Путін нав’язує Порошенку (так, усе пов’язано!), — в Україні можуть початися протести з ексцесами. Погасити їх планують достроковими виборами.

Не зрозуміло лишень, яку публічну позицію займе у всьому цьому Надія, що отримала надію вирватися з катівень. Якщо це буде позиція, спільна з Тимошенко, — то у Порошенка проблеми.

І коли він нижнім чуттям відчуває, що саперна лопатка все ближче, — то це вже не просто фобія. А глава АП Борис Ложкін, як і Сергій Льовочкін свого часу, не помилився із своєю заявою про відставку.

Отакий от будинок, який побудував Джек.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ