Олександр Кочетков, політолог
Олександр Кочетков, політолог

Сценарій на зразок турецького щодо військового перевороту в Україні маловірогідний. І це не залежить від того, чи це буде спроба реального захоплення влади, чи імітація з метою розчистити шлях до авторитаризму.

У нас немає сталої традиції, коли військові активно впливають на суспільне життя країни. В українських військових немає спільної позиції, спільного бачення навіть модернізації армії, не кажучи вже про усю країну.

Військові з багатьма зірками на погонах у відвертих бесідах стверджують, що захопити владу – не проблема, проблеми почнуться потім. Тому що світ перевороту не визнає, а Україна надто залежить від зовнішніх партнерів.

Так само нереально, що нашій владі вдасться зімітувати спробу військового перевороту, щоби після його придушення отримати диктаторські повноваження («варіант Ердоґана»). Тому що з нашою організацією та виконавчою дисципліною все одразу вийде з-під контролю і перетвориться на стихійний кривавий бунт.

Як наслідок, у будь-якому варіанті – реальний заколот чи імітація – це призведе до розпаду та загибелі України. Будемо сподіватися, що і влада, і опозиція свідомі цього, і не підуть на екстремістські сценарії.

Наш шлях – цивілізоване укладення нового Суспільного Договору за широкої участі громадянського суспільства та влади як у центрі, так і на місцях.

Джерело: Олександр Кочетков

БЕЗ КОМЕНТАРІВ