Олександр Кочетков, політолог
Олександр Кочетков, політолог

З чого починається пожежа? Як правило, з дрібниці: багаття, яке не загасили дачники, іскри від вихлопу комбайна або взагалі від непрогнозованої блискавки. Але цьому стихійному лиху передує підвищена температура і бездумні дії людей.

В Україні зараз відбувається те ж саме.

«Радикали» Ляшка і «Батьківщина», яка до них приєдналася, з декількома позафракційними депутатами блокують трибуну ВР з вимогою перегляду тарифів і слідства з офшорного скандалу.

Вимога абсолютно правильна, але абсолютно нездійсненна. Не стане влада ось так просто відкочуватися з тарифного питання, оскільки бюджет настільки порожній, що і вкрасти майже нічого. І вже тим більше влада не буде сама розслідувати власні схеми з виведення коштів в офшори, успішний конкур Онищенка через кордон тому запорука.

Тобто нова опозиція мріє про дострокові парламентські вибори, які збільшать її представництво в Раді та дозволять взяти участь у торгах за владу. Звична схема.

Але на мітинг проти тарифів до парламенту вийшли понад п’ять тисяч людей, а це вже багато. Навіть якщо врахувати, що Опоблок через Ахметова-Фірташа напевно мітингувальників «підігрів».

Тож, може і спалахнути. Не зараз, а за умови продовження такої тактики. Пустощі з відкритим вогнем у розпеченій атмосфері суспільства призведуть до лісової пожежі з усіма жахливими наслідками для України.

Якщо вже виводити людей на вулиці, то ніяк не за популістські тарифні гасла, а за перезаснування держави, що дозволить усунути нинішню фарисейсько-мародерську владу, яка і породжує непідйомні тарифи, офшори та інший «бєспрєдєл».

Боротися з причинами, а не наслідками. На це і треба націлювати людей. Інакше все може дуже швидко перерости в повністю неконтрольовану пожежу.

Джерело: Александр Кочетков 

БЕЗ КОМЕНТАРІВ