Олександр Кочетков, політолог
Олександр Кочетков, політолог

Це правда, що Україна повернулася в лихі дев’яності. Але вбивство Павла Шеремета – Царство йому Небесне! – явно з іншої сфери.

У дев’яності був розгул криміналу. Вбивали через переділ власності, бізнесу і сфер впливу. Усували підприємців-конкурентів. Політиків і політичні справи намагалися обходити десятою дорогою. Тому що КДБ ще не перетворилося на контору з кришування і віджимання бізнесу і в рамках своєї підслідності діяло ефективно і жорстко.

Щоби потрапити під кримінальний прес, політику необхідно було свідомо перейти у професійне поле бандитів, мати з ними спільні кримінальні каверзи.

А вбивство Шеремета – політичне.

Павло не був просто популярним опозиційним журналістом. Ні в Білорусі, ні в Україні. Він тяжів до великих політичних ігор за участю ЗМІ. Як і Георгій Ґонґадзе.

«Російський слід» у справі не виглядає переконливим. Яку таку загрозу міг представляти для Кремля персонально Шеремет після двох років перебування в Україні, щоби піти на його фізичне усунення? У Кремля порозуміння з нашою правлячою верхівкою, навіщо йому наша преса?

Вважаю, що вбивство Шеремета однозначно пов’язане з професійною діяльністю. Але не його в першу чергу, а всієї структури, іменованої «Українською правдою». Яка нині вже не просто розкриває інтриги можновладців, а безпосередньо пішла у владу своїм штатним складом. І проявляє активність тут з ентузіазмом неофітів. Павло Шермет був якщо не мозком цього процесу, то мав на нього досить серйозний вплив.

А далі – чекаємо інформації від Генпрокуратури, благо саме Луценко добре знає всі ці політико-журналістські лаштунки.

Джерело: Александр Кочетков

БЕЗ КОМЕНТАРІВ