Олександр Кочетков, політолог
Олександр Кочетков, політолог

З однаковим скепсисом читаю як повідомлення про те, що НАТО тримає для України двері відкритими, так і те, що в НАТО Україні не бути ніколи.

Справа в тому, що вхід в НАТО – в Україні. І штука тут не в політичній готовності-неготовності країн-учасників, і не в психологічному дозріванні українців, а в технологічній несумісності. У цьому сенсі НАТО міцно знаходиться в 21-му столітті, а ми застрягли в 20-му.

Не в ядерних бомбах справа, а саме в технології ведення бою. Елементарний приклад: штатівський винищувач 5-го покоління F22A «Раптор» не повністю введений в експлуатацію, тому що не готові всі цифрові карти можливих територій бойових дій, на яких літак повинен орієнтуватися самостійно. А також є деякі проблеми з матзабезпеченням. Зауважте, не з двигунами, які не є озброєнням, а з матзабезпеченням!

Зараз у бійців передових підрозділів США існують бойові планшети, туди в автоматичному режимі надходить вся інформація про противника – зі супутників, літаків і дронів, оперативні зведення та інше. В результаті всі знають свою задачу, є повна взаємодія і на полі бою, і з іншими підрозділами – артилерією, авіацією, бронетанкововими групами. І все це – в автоматичному режимі та повністю захищене від зовнішніх впливів.

В таких умовах головне – виявити противника і передати його координати, а він гарантовано буде знищений найбільш адекватним чином. Бойовий контакт з противником мінімізований. Відповідно, змінюється сама філософія бою.

У нас немає такої техніки. Але найважливіше те, що у нас і не вчать цій філософії нового бою, більше схожого на комп’ютерну гру.

Тому необхідна докорінна перебудова всієї армії, підготовка фахівців для неї, постачання й іншого. А у нас все впирається в якийсь совковий ідіотизм, на зразок того, що Президент не бажає втрачати з підпорядкування начальника Генштабу.

Ось і всі хвіртки в НАТО.

Джерело: Александр Кочетков

БЕЗ КОМЕНТАРІВ