Олександр Кочетков, політолог
Олександр Кочетков, політолог

У Криму, як не дивно, збереглися ЗМІ, яким поки не вдалося порвати генетичний зв’язок з Україною. Тому при всій своїй «ватності» вони за інерцією намагаються вибудовувати якусь логіку подій. Я туди зрідка заглядаю, оскільки крізь пропагандистські нісенітниці можна розпізнати контури реальності.

Так ось, українська розвідка, яка проривалася до Криму, щоби підірвати завод «Титан», що належить Фірташу, чиїх інтересів українська влада дотримується  настільки ревно, що навіть постачає туди електрику, навіть у проросійських кримчан викликає недовіру.

Але вони все одно живуть у маренні, що відбиває їхню реальність. І в цій маячні в херсонських степах розташувались тренувальні табори бородатих кримськотатарських «ІГІЛовців», які разом з ПС, «Айдаром» та іншими добробатами готуються до вторгнення в Крим. Щоби вогнем, мечем і самопальними вибуховими пакетами покарати за зраду України (відчувають провину!). У цьому маренні українські патріоти переконані, що здатні розгромити ядерну Росію – досить лише підірвати автотрасу на Сімферополь.

Тамтешні аналітики проводять паралелі з Чечнею, яка теж була впевнена, що переможе Росію, і ось українці йдуть тим самим шляхом. Тому Криму треба бути готовим до вибухів будинків, захоплення шкіл і лікарень. А замість Норд-Осту, мабуть, терору піддасться лисе шоу Кобзона. Зійшли з ґлузду російські ґеббельси, не розуміють, наскільки матеріальна думка. Особливо, думка чорна.

Для виправдання своїх фантазій щодо українського терору ФСБ дійсно там щось підірве. І не один раз – для переконливості.

І в черговий раз вигравши в тактиці – отримавши привід для введення в Криму фактично воєнного стану, недоімперія програє в стратегії. Вона своїми власними руками і словами вже почала руйнувати два своїх основоположних кримських міфи.

Перший: «Хоч не стріляють». Таки почнуть, і не в телевізорі на Донбасі, а в реалі.
Другий: «Російські спецслужби здатні впоратися з будь-якими терористами». Але як же вони впораються самі з собою?

Якщо серйозно готуватися до вибухів – точно вибухне. Рушниця, що висить на стіні, обов’язково стріляє. А що вже говорити про цілий «непотоплюваний авіаносець»?

Джерело: Александр Кочетков

БЕЗ КОМЕНТАРІВ