Олександр Кочетков, політолог
Олександр Кочетков, політолог

Щиро хочу розібратися. Об’єктивно. Одним з небагатьох реальних успіхів уряду Яценюка стала відмова від закупівель російського газу. Це був дуже рішучий крок у бік економічної незалежності від РФ. Причому крок, в який недоімперія до кінця не вірила, вважаючи його неможливим – пам’ятаєте ватяну радість «хахли замьорзнут». Однак, ми цього замерзання і не помітили.

Відмова від «Газпрому» багато в чому була реалізована зусиллями глави «Нафтогазу» Коболєва –  це такий яскравий представник нової генерації держменеджерів: грамотний, перевірений, з однаковим виразом може говорити й гірку правду, й пропагандистську туфту. Але головне – він дуже добре орієнтується у владних течіях.

І ось цей самий Коболєв починає вкидати тему, що Україна, в принципі, готова купувати газ у недоімперіі, аби ціна підходила. Це що за зворотнє сальто прогнувшись?!

Європа активно шукає нові шляхи поставки газу з Близького Сходу, розвиває енергозбереження та альтернативні джерела енергії, а наша влада, значить, готова віддатися за домовленою ціною? І нас всіх віддати під недоімперію.

Це США нас так змусили? Навряд чи – Штатам вигідно поставляти сюди свій зріджений газ.

Це Європа примиряє нас з агресором, водночас збільшуючи надійність газового транзиту через Україну? Теж малоймовірно. Оскільки в минулому році європейці наплювали на крики Путіна-Міллера і жорстко змусили Словаччину та інші держави підтримати реверсні поставки в Україну. Це при тому що в Словаччині явно проросійські настрої.

Тоді хто?

Нагадаю: в Україні газ – ексклюзивна президентська тема. Право на запуск руки в газову скарбничку –  головний бонус входження в «клуб президентів СНД». І головний зашморг, який за необхідності затягує Кремль. Самостійної позиції в газовому питанні від нашого Кабміну чекати неможливо.

Виходить, що Порошенко разом з геополітичним подарунком Путіну – імплементацією «мінської змови» –  готує ще і економічний –  повернення України в якості головного споживача російського газу? Ну, або, як мінімум, сподівається згладити, якщо продавити «Мінськ» все ж таки не вдасться.

А, може, я знову наводжу тінь на кришталевий тин патріотів у владі?

Джерело: Александр Кочетков

БЕЗ КОМЕНТАРІВ