Олександр Кочетков, політолог
Олександр Кочетков, політолог

Після нещодавньої резолюції ПАРЄ заговорили про перемогу української дипломатії. Ну, по-перше, це скоріше успіх нашої парламентської делегації, яка відпрацювала злагоджено, активно і креативно. По-друге, наша перемога лише на 50%. А решта – поразка Росії.

Власними варварськими, глибоко безглуздими діями в Сирії (знищенням гумконвою і бомбардуванням Алеппо) недоімперія перекреслила собі всі шанси швидкого врегулювання відносин із Заходом і зняття санкцій. Які, виявляється, вже не допомагають, а, раптом виявляється, шкодять російській економіці. Ну, так. Точно так само Путін спочатку брехав, що російських солдатів не було в Криму.

Але на цьому тлі не такі помітні хмари, які почали згущуватися над Президентом Порошенком. Ні, не внутрішньополітичні – тут якраз все навіть краще очікуваного. А ось зовнішньополітичні – так.

Загострилися відносини з европослами на тлі чергових спроб саботувати е-декларації. Недоімперія звинувачує ПАПа в спробах зриву Мінська, адже з Путіним у Порошенка були особливі відносини. І навіть побіжний Клименко в своїх «Вєстях» дозволяє собі образливі випади у вигляді «психологічного портрета» Порошенка.

Останнє особливо показово. Тому що до цього Клименко всіляко намагався налагодити стосунки з Петром Олексійовичем. А тепер пустився у всі тяжкі.

Нічого не боїться, так?

У мене відчуття, що не про другий термін треба думати ПАПу. А про варіант мінімізації наслідків. Які чим далі, тим більше стають неминучими.

Джерело: Александр Кочетков

БЕЗ КОМЕНТАРІВ