Олександр Кочетков, політолог
Олександр Кочетков, політолог

Взагалі-то, я патологічний оптиміст, як і годиться віруючій людині. Просто навколо стільки приводів для жорсткої критики, що починаєш сприймати все як злісна істота, яке тільки і шукає, як би когось вкусити.

Це все до того, що, як з’ясувалося, керівництво РНБОУ в Інтернет заглядає, зокрема, «Хвилю» читає. І на мою статтю щодо засилля російського програмного забезпечення в наших держструктурах увагу звернуло. Подзвонили, запропонували зустрітися.

Зустрівся. Немає сенсу вдаватися в подробиці, але і справді до спеців з кібербезпеки мій вихідний лист не дійшов. Однак фахівці розуміють і загрози засилля російського ПЗ в українських держструктурах, і необхідність їхньої заміни на вітчизняні аналоги, благо їх вистачає. Тобто взаємодія РНБОУ з IT-громадськістю цілком можлива.

Як і протидія представникам країни-агресора. Вони реєструються як фірми з добропорядних європейських країн і починають закидати нас позовами з приводу «недобросовісної конкуренції».

Але на укус будь-якої змії існує протиотрута. Тож, українська IT-громадськість повинна організуватися та підтримати зусилля з очищення і захисту національного ринку від чужого ПЗ. Адже це в її інтересах.

Джерело: Александр Кочетков

БЕЗ КОМЕНТАРІВ