Олександр Мирний, політик
Олександр Мирний, політик

«Тєрзают мєня смутниє сомнєнія» (с). Саме цей вислів спадає на думку, коли дивлюсь шоу з підвищення мінімальної зарплати у виконанні влади. Спробую пояснити чому.

Чи збільшиться реальна зарплата у більшості працівників? Практично – ні. Так, у бюджетників нижню планку піднімуть, а от далі – «сюрприз» від уряду. Подальші нарахування тарифної сітки здійснюватимуть з розрахунку мінімалки 1600, а не 3200! Тобто зростання буде не значне, і все буде знищене інфляцією.

Що робитимуть приватні підприємства? Теж, все прогнозовано. Почнуть масово переводити тих, хто на «мінімалці», на 0.5 або 0.75 посадового окладу, всіх інших, за прикладом уряду, розраховуватимуть з 1600 гривень.

Найбільше постраждають ті, хто отримує частину зарплати в конвертах. Роботодавець почне платити все легально, але податки на отримане зростуть! В результаті, люди отримуватимуть навіть менше, ніж до цього.

Для чого влада вдалась до таких дій?

По-перше. Треба негайно перебити хвилю обурення в суспільстві, що з’явилась після оприлюднення е-декларацій. Звичайно, можна було би це зробити шляхом порушення низки кримінальних проваджень, але хто ж себе посадить?

По-друге. Поспіхом перероблений бюджет під гаслом «всьо для людей», враховуючи височенний інтелектуальний рівень «правдорубів», «комбатів», «козаків» та Тані Чорновіл, які за нього голосуватимуть, ховає в собі безліч можливостей для творчих особистостей.

По-третє. Надходження в бюджет з нової «мінімалки» дійсно зростуть. Але чи добре це для хворої економіки, з якої вимиватимуться додаткові обігові кошти? Питання риторичне.

По-четверте. Кількість сімей, які матимуть право на субсидію, різко скоротиться. Є ще по-п’яте, по-шосте і т.д.

«Оценітє красоту ігри!» (с).

Джерело: Олександр Мирний

БЕЗ КОМЕНТАРІВ