3 січня 2017 року останки відомого українського письменника Олександра Олеся, який похований в Чехії, були примусово ексгумовані.

Українське Міністерство закордонних справ терміново втрутиться в цю ситуацію. На цьому наполіг президент Петро Порошенко, повідомляє його речник Святослав Цеголко на сторінці у  Facebook.

«За втручання Посольства України останки Олександра Олеся та дружини були переміщені до депозитарію кладовища до моменту рішення родичів Олександра Олеся, які проживають в Канаді, щодо місця остаточного захоронення останків», – написав речник та наголосив, що МЗС пропонуватиме родичам письменника перепоховати його в Україні.

Прем’єр Володимир Гройсман у Facebook повідомив, що уряд надасть усі необхідні кошти для перевезення останків Олеся до Києва.

Крім того, при Міністерстві культури України буде створена спеціальна міжвідомча комісія, яка займатиметься питанням перепоховань видатних українців.

В Міністерстві закордонних справ повідомили, що у вівторок на місці, де була могила Олександра Олеся, поховали Володимира Михайлишина, вихідця з України, який донедавна доглядав за похованням письменника та сплачував необхідну ренту.

Як відомо, Олександр Олесь помер 1944 року. За чеськими законами, після поховання родичі або друзі померлих мають сплачувати ренту за місце на кладовищі розміром у 20 тисяч чеських крон на 10 років (приблизно 20 тисяч гривень).

БЕЗ КОМЕНТАРІВ