Іван Бугайченко (ліворуч) і Олександр Піщанський на засіданні робочої групи
Іван Бугайченко (ліворуч) і Олександр Піщанський на засіданні робочої групи

В Олександрії до складу робочої групи з декомунізації, серед інших, увійшли Іван Бугайченко та Олександр Піщанський – обоє тісно пов’язані з КПУ. Власне, саме ці особи в роботі групи не допускають нічого, пов’язаного з українською історією та культурою, а навпаки просувають комуністичні назви, що не відповідають закону про декомунізацію. Про це виданню Інформаційний Акцент повідомив координатор громадянського руху «Відсіч» в Кіровоградській області Леонід Овчаренко.

За словами активіста, обидва «декомунізатори» – серед найактивніших членів групи і мають значний вплив на її роботу. «Бугайченко і Піщанський хочуть назвати одну з головних вулиць міста на честь одного з керівників радянського спецназу. Найбільше красномовне рішення – це перейменування вулиці «70-років Жовтня» на «70-років Перемоги», – розповів Овчаренко.

Активіст підкреслив, що загалом ці особи пропонують перейменовувати вулиці на честь героїв Радянського Союзу, героїв праці, власників високих радянських нагород, почесних громадян міста. Показово також і те, що для Бугайченка та Піщанського почесними громадянами міста є лише ті люди, які жили саме за часів СРСР.

«Також вони просувають назви, які не мають жодного зв’язку з містом. Завдяки їхнім старанням в Олександрії вже з’явилися вулиці Абрикосова, Виноградна та Яблучна», – додав Овчаренко.

У своєму нещодавньому інтерв’ю «декомунізатор» Піщанський також заявив, що після перейменування мешканцям доведеться за власні кошти переоформлювати документи на право власності. Хоча подібні заяви не відповідають дійсності і є яскравим проявом спроби саботажу декомунізації, за словами активістів «Відсічі», влада Олександрії ніяк не реагує на проблеми, пов’язані з декомунізацією міста.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ