Олексій Гарань
Олексій Гарань

«Арсеній Яценюк намагається прив’язати своє прем’єрство до коаліції, наголошуючи на тому, що коаліція розвалиться, якщо він піде у відставку. Зараз стає зрозуміло, що для Яценюка важливіші власні амбіції, ніж майбутнє держави. Висувати такі ультиматуми в умовах війни є недоречним, адже вони тільки дестабілізують ситуацію». Про це виданню Інформаційний Акцент зазначив професор політології Києво-Могилянської академії Олексій Гарань, коментуючи заяву Яценюка про вихід із коаліції партії «Народний фронт» у разі його відставки з посади Прем’єр-міністра України.

На думку політолога, вихід фракції «Народний фронт» із парламентської коаліції може спровокувати дострокові парламентські вибори, які зіграють на руку агресора.

«Якщо «Народний фронт» вийде з коаліції, після цього будуть дострокові вибори, бо нову коаліцію навряд чи можливо буде сформувати. Для країни ці вибори – період дестабілізації, що зіграє на руку тільки Путіну». Експерт зазначає, що заява Яценюка – це своєрідний шантаж, і зараз розпочнеться період взаємних звинувачень та самопіару.

«Я переконаний, що уряд, який спирається на коаліцію «БПП» і «Народного фронту», продовжить своє існування принаймні до весни. «Народний фронт» не зацікавлений у проведенні дострокових виборів, бо вони не подолають навіть 5-відсоткового бар’єру. Питання про відставку Яценюка найближчим часом навряд чи пролунає у Верховній Раді, але зараз розпочнеться період взаємних звинувачень задля самопіару», – зазначив Гарань.

Нагадаємо, в інтерв’ю журналу «Фокус» чинний прем’єр заявив, що партія «Народний фронт» може вийти зі складу парламентської коаліції, якщо Верховна Рада проголосує за його відставку.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ