Олена Галкіна, історик, експерт з міжнародної політики. Переїхала до України з Росії
Олена Галкіна, історик, експерт з міжнародної політики. Переїхала до України з Росії

Саакашвілі і Бендукідзе, перебуваючи на посадах при владі, з особливим цинізмом плювали на «проблеми індіанців», тобто більшості громадян, які вкрай бідували. Соціальні права на доступну медицину, освіту та пенсії були реформаторами радикально урізані. А протести Міхо й Каха придушували жорстко і без роздумів. Доки їх не вигнали з країни ті, кого «лібертаріанці» да уваги не брали.

З осені 2012 року «Грузинська мрія» провела успішну корекцію реформ. Уряд Іванішвілі зміг зберегти реальні досягнення команди Бендукідзе в сферах адміністративного регулювання, оподаткування, реформи поліції і судової системи. Авторитарні перегини реформаторів, пов’язані з силовим тиском на бізнес і демократичні інститути, були більш-менш усунені. Але головне – людям повернули базові соціальні гарантії: пенсії, загальне медичне страхування тощо.

Далеко не все вдалося – більшість грузинів вважає, що проблеми інфляції та бідності з 2012 року посилилися.

Але 55% бачать реальні успіхи в доступності медицини і 42% – в свободі слова. 25% – в освіті та правах жінок. Саакашвілі і Бендукідзе, перебуваючи на посадах при владі, з особливим цинізмом плювали на «проблеми індіанців», тобто більшості громадян, які вкрай бідували. Це виглядає як результат успішної європейської соціал-демократичної партії.

P.S. Окремо радує повний провал прокремлівських партій.

Дослідження NDI, червень 2016:

12Джерело: Елена Галкина

БЕЗ КОМЕНТАРІВ