Олена Галкіна, історик, експерт із міжнародної політики. Живе в Москві
Олена Галкіна, історик, експерт із міжнародної політики

Дивлюся марш пам’яті Бориса Нємцова.

Рік у Росії не було масштабних акцій опозиції, але народу менше не стало.
Ні агресія проти України, ні маленька переможна війна в Сирії, ні спроби шантажу цивілізованого світу ядерною зброєю, ні репресії проти опозиції всередині країни не змогли мобілізувати активну частину суспільства на підтримку правлячого режиму.

Навпаки, за цей час Володимир Путін остаточно і безповоротно програв громадянське суспільство Росії — ті 8-10% людей партисипаторного ґатунку політичної культури, які готові боротися за свої права і впливати на державу.

Путін програв усіх активних, самостійно мислячих громадян — навіть тих, хто поки працює на нього, носячи фігу в кишені й трохи шкодячи за першої можливості.

Путін без бою здав фейсбук — найважливішу систему комунікації громадянського суспільства. Тому що в ФБ силами ботів не обійтися, а переконати громадянське суспільство вже неможливо.

Між «креативним класом», що створює майбутнє, і правлячим режимом РФ утворилося нездоланна перешкода — величезна ріка крові, пролитої режимом або за його участі за останні роки. У ній і кров Небесної Сотні, й тисячі загиблих на Донбасі та в Сирії, і Бориса Нємцова.

Режим, відторгнутий «мозком нації», приречений.

Революція неминуча.

Росія буде вільною.Марш

Марш Нємцова у Москві 27 лютого за врятування Надії Савченко. Віра, сестра Наді на передньому краї, між Марком Фейгіним і Миколою Полозовим, написав помічник Савченко Олег Мезенцев, який зараз теж у Москві
Марш Нємцова у Москві 27 лютого, колона за звільнення Надії Савченко. Віра, сестра Наді на передньому краї, між Марком Фейгіним і Миколою Полозовим, написав помічник Савченко Олег Мезенцев, який зараз теж у Москві

Марш Немц

Марш Немцова

БЕЗ КОМЕНТАРІВ