Олена Галкіна, історик, експерт з міжнародної політики. Переїхала до України з Росії
Олена Галкіна, історик, експерт з міжнародної політики. Переїхала до України з Росії

У велику політику України офіційно увійшов Ігор Коломойський. Вважаю цей день історичним. Через три роки після початку Революції гідності Україна, здавалося, загрузла в болоті. Вікно можливостей затягувалося павутиною.

Ми знаємо – варіантів майбутнього багато, питання, яке перетвориться на нинішнє. Сьогодні і Україна, і весь пострадянський простір отримали ще одне майбутнє. Про 2014 рік, патріотизм, креативність, непередбачуваність вже багато сьогодні сказано і написано.

Тепер про те, що мало кому відомо. У країнах колишнього СРСР Коломойський – єдина людина такого рівня з усталеною системою політичних цінностей і поглядів, яку можна віднести до соціал-демократичної частини спектра, а в макроекономічному вимірі – до неокейнсіанства.

Ось трохи висловлювань ІВК, з яких ви зрозумієте, чому його крок в політику – подія реально важлива і для України, і околиць. Такого тут ще не було.

Не campaign speeches, що особливо цінно:

«– Яким має бути суспільство в вашій уяві?

– Справедливим.

– Тобто, ви соціаліст?

– Думаю, що я не соціаліст, але десь більше соціал-демократ». (2008)

«Я вважаю, що все найкраще знаходиться саме там, де медицина безкоштовна. Наявність грошей не повинна дозволяти комусь лікуватися на більш високому рівні, ніж того, у кого грошей немає». (Жовтень 2014 року)

«У жодному разі приватизація – це не засіб наповнення держбюджету, це додатковий захід… Продаючи стратегічні активи, ми ставимо державу на межу виживання». (Березень 2015)

«Я завжди був прихильником самоорганізації. Будь-яка система повинна самоорганізовуватися. Будь-які фізичні процеси повинні поширюватися і на соціальні процеси. Тому було цікаво подивитися, як ця система може самоорганізуватися. І ось ми отримали шикарний результат <в Дніпрі 2014>. Тому що ми, в принципі, не втручалися». (Квітень 2015)

Загалом, буде цікаво.

P.S. Мої передплатники знають, що я чекала цього давно – з весни 2014 року. І знову – те неймовірне відчуття, коли твої прогнози збуваються. Краще пізно, ніж ніколи. Тому що ще не пізно.

Джерело: Елена Галкина

БЕЗ КОМЕНТАРІВ