Олеся Крок, блогерДозріла написати. У неділю в хабі на пітчингу соцпроектів громадська організація «Фонд розвитку міста Одеси» представила проект «Екопарковка». Суть проекту в тому, що місту потрібні екопарковки: це парковка на газонах. Трава (особливий сорт) висаджується на решітці, інша частина покриття – плитка. Вартість метра такого паркування – 50 з чимось євро, але для муніципалітетів 24 євро / МЕТР. Розмір паркомісця – від 14 кв.метрів, тобто 336 ЄВРО пільгова вартість одного паркомісця екопарковки.

Я навіть припускаю, що Одесі з будинками, що руйнуються, дірявими дорогами і брудними дитячими майданчиками ТЕРМІНОВО ПОТРІБНІ екопарковки.

Навіщо пишу це? О, ні, не тому, що, згідно з правилами благоустрою, парковки можуть бути організовані тільки на твердих покриттях і парковка на газоні та ЗЕЛЕНИХ зонах заборонена.

А тому що була вражена словами спікера: «Місто абсолютно підтримує цей проект і ГОТОВЕ ВЗЯТИ НА СЕБЕ ОПЛАТУ ПОЛОВИНУ ВАРТОСТІ першого пілотного проекту – екопарковки на 80 машиномісць, яка коштує 4 мільйона гривень, ДВА З НИХ оплачуються з бюджету! А Міськзелентест готовий брати участь найбезпосереднішим чином!».

У Кіровському сквері ми б’ємося вже 4 місяці, щоби Міськзелентрест поставив хоча б кілька додаткових сміттєвих урн і повиганяв бомжів (адже сквер на їхньому балансі). Урн немає, бомжі – на місці.

Порахувала, скільки собачих вбиралень можна було б купити на два мільйони гривень, які «готові виділити з бюджету для організації парковки на газонах» – 8 тисяч. Ще раз – 8 тисяч собачих вбиралень можна було б купити і поставити у всіх парках і скверах Одеси, істотно очистивши місто від собачого лайна.

Ще на два мільони гривень можна було б істотно привести в порядок ДИТЯЧІ МАЙДАНЧИКИ, порахувати їх, створити реєстр, відремонтувати хоча б якусь частину…

Але такої статті в бюджеті немає. А парковки на газонах – є.

Джерело: Олеся Крок

БЕЗ КОМЕНТАРІВ