05371948
З олімпійської збірної Росії, яка налічувала 387 членів, вилучили 108

Понад 100 спортсменів із Росії не зможуть взяти участь у цьогорічних літніх Олімпійських іграх у Ріо-де-Жанейро через справу з російською державною допінговою програмою. Про це повідомляє Радіо Свобода.

Спочатку олімпійська команда Росії налічувала 387 членів. За деякими підрахунками, вилучені наразі 108 спортсменів. Серед них є чимало потенційних претендентів на олімпійські медалі. Наступними днями це число може зрости.

Міжнародна федерація веслування, що відповідає за академічне веслування, повідомила, що відхилила 22 російських веслувальника і вирішила допустити до ігор лише шість із заявлених 28.

Перед цим Міжнародна асоціація каноїстики, що відповідає за веслування на каное і байдарках, вилучила п’ятьох російських веслярів. А Міжнародний союз сучасного п’ятиборства вилучив двох п’ятиборців.

Також цього дня втрат зазнали російські команди з волейболу і яхтового спорту.

У понеділок, 25 липня, Міжнародна федерація плавання не допустила до ігор сім російських плавців і плавчинь.

Найбільше з вилучених на цей час а саме 67 легкоатлети. Рішення про це Міжнародна асоціація атлетичних федерацій ухвалила першою з усіх. Російські спортсмени оскаржували його у Спортивному арбітражному суді, але суд підтримав заборону.

Водночас збірні Росії з волейболу, спортивної та художньої гімнастики, фехтування і тріатлону отримали офіційні листи від федерацій про допуск до Олімпійських ігор у Бразилії.

«Збірні Росії з волейболу, спортивної та художньої гімнастики, фехтування і тріатлону отримали офіційні листи від федерацій про допуск до Олімпійських ігор у Ріо. Представники збірних із боксу, стрибків на батуті та тхеквондо повідомили, що отримали усне підтвердження, проте офіційні документи їм поки не прийшли», зазначається у повідомленні.

Як відомо, Міжнародний олімпійський комітет не став відстороняти збірну Росії від участі в Олімпійських іграх-2016. Таке рішення ухвалили під час засідання Виконкому МОК, що відбулось 24 липня.

При цьому МОК віддав право допуску чи не допуску російських спортсменів до участі в Олімпіаді міжнародним спортивним федераціям. Вони будуть зобов’язані провести індивідуальний аналіз допінгового резюме кожного спортсмена, беручи до уваги лише надійні й адекватні міжнародні тестування, а також вивчити інформацію з доповіді WADA, щоби виявити причетних осіб. Будь-яка причетна особа (спортсмен, тренер або функціонер) не буде акредитована на Ігри.

Крім того, МОК заявив, що до участі в Олімпіаді не буде допущений будь-який російський спортсмен, який вже був викритий у використанні допінгу, навіть якщо покарання вже було погашено. А всіх допущених до Ігор російських спортсменів буде піддано ретельній додатковій перевірці.

Як повідомляв Інформаційний акцент, незалежна комісія WADA представила доповідь про підсумки розслідування звинувачень у допінгових махінаціях на Олімпійських іграх 2014 року в Сочі. Російську сторону запідозрили в підміні допінг-проб спортсменів. Причому стало відомо, що російські чиновники робили це з відома міністра спорту і ФСБ.

За підсумками доповіді в WADA закликали усунути всіх росіян від участі в Іграх в Ріо-де-Жанейро, які пройдуть з 5 по 21 серпня.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ