olland
Олланд вважає проведення виборів на Донбасі пріоритетнішим, ніж повернення Києву контролю за кордоном

У разі невиконання Мінських угод протистояння на Донбасі може перетворитися на заморожений конфлікт, заявив президент Франції Франсуа Олланд, пише Європейська правда.

«Треба повністю впровадити Мінськ, інакше ми матимемо ще один «заморожений конфлікт». І це буде не перший «заморожений конфлікт» у світі», – додав він.

Французький лідер також наголосив, що вважає проведення місцевих виборів пріоритетнішим питанням, ніж повернення Києву контролю за українсько-російським кордоном.

«Уже після виборів Україна має отримати контроль за кордоном», – заявив він, посилаючись на те, що саме такий порядок передбачений Мінськими угодами.

Водночас, за його словами, не йдеться про проведення виборів за будь-яку ціну – цьому мають передувати дії інших сторін, зокрема, «бойовиків, на яких має вплив Росія».

«В першу чергу припинення вогню, відведення зброї, роззброєння, але після цього – вибори», – додав Олланд.

Як відомо, Україна наполягає на тому, що політична частина мінських домовленостей, зокрема, проведення виборів, може бути реалізована тільки після того, як буде перекритий кордон з РФ, а також будуть виведені всі російські формування з території Донбасу. Протилежну позицію відстоюють РФ і бойовики.

Нагадаємо, канцлер ФРН Анґела Меркель запросила лідерів країн «нормандської четвірки» – України, Німеччини, Франції й Росії – на вечерю в Берліні 19 жовтня. Чи відбудеться тепер ця зустріч, наразі невідомо. Адже російський лідер Владімір Путін скасув робочий візит до Франції через розбіжності щодо сирійського питання.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ