Франсуа Олланд
Франсуа Олланд

Чинний президент Франції Франсуа Олланд не має шансів потрапити до другого туру президентських виборів 2017 року. Про це свідчать результати опитування для видання Le Figaro.

Так, лідер французьких соціалістів і чинний президент у всіх можливих комбінаціях кандидатів набирає від 11 до 15% голосів.

У рамках президентської системи, що діє у Франції, якщо жоден із претендентів не набирає більше половини голосів у першому турі виборів, проводять другий тур.

На участь у другому турі, згідно з опитуванням, можуть претендувати лідерка ультраправого «Національного фронту»  Марін Ле Пен, а також екс-президент Ніколя Саркозі або екс-прем’єр і мер Бордо Ален Жюппе. До слова, «республіканці» мають обрати єдиного кандидата на внутрішніх праймеріз у листопаді.

Саркозі
Ніколя Саркозі

За одним зі сценаріїв першого туру, Ле Пен могла б розраховувати на 29%, Жюппе – на 33%, інший сценарій також дає Ле Пен 29%, а Саркозі – 27%.

Колишній міністр економіки Емманюель Макрон, який натякнув на можливу участь у виборах, набирає 15-20% голосів. Жан-Люк Меленшон із «Лівої партії» міг би розраховувати на 10-13%.

Перший тур виборів у Франції пройде 23 квітня наступного року, другий тур (якщо у першому турі не буде переможця) – 7 травня.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ