Онищенко, ВР
5 липня ВР позбавила Онищенка депутатського імунітету

Компанія українських можновладців-втікачів поповнилася ще одним членом. Народний депутат Олександр Онищенко, з якого 5 липня Верховна Рада зняла депутатську недоторканність, заявив, що перебуває в Австрії, де готується… до Олімпіади. Про це він написав на своїй сторінці в Facebook.

«Те, що зараз відбувається, не що інше, як вибірковість процесу з повною відсутністю доказової бази. Це своєрідна спецоперація – бездоказова. Все було узгоджено заздалегідь, і докази не потрібні. Хід операції показує, що мені не дали б права захищатися належним чином», – заявив він.

Онищенко запевняє, що його життя під загрозою.

«І головне, що багато людей від влади дуже НЕ зацікавлені, щоб я почав говорити, у зв’язку з цим бачу явну загрозу моєму життю! Тому я ухвалив рішення не дозволити себе показово заарештувати в залі ВР, зараз готуюся до Олімпіади, на тренуваннях в Австрії», – написав він.

Тим часом Генеральний прокурор Юрій Луценко пояснює той факт, что Онищенко чкурнув з України недосконалістю діючого регламенту Верховної Ради і чинного законодавства України.

«Сьогодні заявляли, що Онищенку дали можливість втекти. Це правда. Це сталося завдяки закону про регламент Верховної Ради, яким передбачена саме така процедура притягнення народних депутатів до кримінальної відповідальності», – заявив Луценко з трибуни парламенту.

За його словами, не втекти за той час, поки парламентарі вирішують долю свого колеги, «може тільки смілива і чесна людина».

«На жаль, пан Онищенко таким не є, бо 2 липня він літаком залишив Україну як народний депутат, зупинити якого правоохоронні органи не мають жодної законної можливості. Регламент і закон про статус народного депутата це робити забороняють», – наголосив генпрокурор.

Водночас детективи Національного антикорупційного бюро проводять обшуки в офісах та за місцем проживанням трьох адвокатів Онищенка.

«У вівторок, 5 липня, детективи НАБУ проводять обшуки в офісах двох адвокатських компаній та за місцем проживання трьох адвокатів. Метою даних обшуків є отримання доказів, які доводять або спростовують причетність адвокатів до конвертації коштів, здобутих внаслідок реалізації так званої «газової схеми О.Онищенка», – йдеться у повідомленні.

Обшуки санкціоновані відповідними ухвалами суду, наданими 4 липня 2016 року, і проводяться у рамках досудового розслідування кримінального провадження за фактом розкрадання державних коштів під час видобутку та продажу природного газу в рамках договорів про спільну діяльність з ПАТ «Укргазвидобування».

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 5 липня Верховна Рада задовольнила подання Генпрокуратури щодо притягнення до відповідальності депутата від «Волі народу» Олександра Онищенка.

Онищенка підозрюють у причетності до реалізації природного газу за заниженою ціною за договорами спільної діяльності з ПАТ «Украгазвидобування».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ