Політолог пояснив, чи варто Україні сподіватися на допомогу ООН
Політолог пояснив, чи варто Україні сподіватися на допомогу ООН

Голова правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко для 24 прокоментував виступ Президента України Петра Порошенка на Генеральній асамблеї ООН.

«Треба бути реалістами: не на Генасамблеї ООН вирішується доля конфлікту на Донбасі. Для цього є переговорні майданчики. І навіть не в Мінську. А тільки в переговорах з Росією і з участю міжнародних посередників. Тобто «нормандський формат», плюс США», − наголосив Фесенко.

Щоправда, як він зауважив, заява Порошенка про необхідність реформування Ради безпеки ООН є дуже важливо у нинішній ситуації, оскільки дискусія щодо цього триває вже близько 40 років.

«Взаємне право вето у п’яти постійних членів Радбезу є запобіжником, щоб не було рішень на користь одного або другого політичного блоку. Це різко знижує ефективність ООН», − пояснив експерт.

На його думку, незважаючи на спротив Росії й низки інших держав, потрібно шукати шляхи розв’язання цієї проблеми. Він нагадав, що п’ять країн мають ядерну зброю і право вето, і іншими, які не можуть вплинути на рішення. За словами фахівця, дискусія відбувається, тому рано чи пізно доведеться цю реформу робити.

«Росія і деякі інші великі держави проти цього, але треба шукати шляхи. Крім права вето, стоїть питання про те, щоб до складу Радбезу увійшли економічно значущі країни, які не мають ядерної зброї. Країни, що програли Другу світову війну – Німеччина і Японія. Нинішня структура прийняття рішень в ООН відбиває реалії світу після Другої світової, а після цього вже пройшло 70 років. Треба рухатися далі», – підсумував політолог.

Нагадаємо, як нещодавно повідомив Інформаційний акцент, постійна представниця США при ООН Саманта Пауер заявила, що представниці Міністерства закордонних справ Російської Федерації має бути соромно за свою заяву, нібито США захищають бойовиків «ІДІЛ».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ