ООН роздає по 20 доларів жителям підконтрольної Україні території Донбасу

ООН роздає гроші жителям підконтрольної Україні території Донбасу
ООН роздає гроші жителям підконтрольної Україні території Донбасу

Всесвітня продовольча програма (ВПП) ООН розпочала розподіл готівки в районах Луганської та Донецької областей, що перебувають під контролем України, повідомляє Центр новин ООН.

Зазначається, що допомогу отримають 600 тисяч осіб, здебільшого внутрішньо переміщені особи, які суттєво постраждали у зв’язку з кризою на Донбасі. «ВПП надає допомогу у вигляді готівки там, де функціонують банки й ринки, щоби люди могли повернутися до нормального життя, порушеного конфліктом», – заявив представник програми в Україні Джанкарло Стоппоні.

Він додав, що готівка, так само як електронні ваучери, які, згідно з програмою, роздаються в інших районах, дозволить людям купити харчі, що не входять у продуктові пайки – свіжі овочі, м’ясо та молочні продукти. В ООН вважають, що допомога у вигляді готівки частково сприятиме розвитку місцевої економіки.

Першим регіоном, де цього тижня почалася роздача готівки, стала північ Луганської області. Кожній людині видають суму в гривнях, яка дорівнює 20 доларам. Гроші призначені для купівлі продуктів харчування, але їхні одержувачі зможуть розпорядитися ними на власний розсуд. В цілому, програма забезпечить готівкою або електронними ваучерами 140 тисяч осіб.

Нагадаємо, за даними ООН близько 5 млн людей в Україні потребують гуманітарної допомоги.

Читайте: Квиток в один бік: Донбас дрейфує до Росії

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ