Ірина Бокова наразі обіймає посаду генерального директора ЮНЕСКО
Ірина Бокова наразі обіймає посаду Генерального директора ЮНЕСКО

Болгарія висунула Генерального директора ЮНЕСКО, болгарську громадську і політичну діячку, дипломата Ірину Бокову  кандидатом на пост Генерального секретаря Організації Об’єднаних Націй. Про це повідомили в прес-службі МЗС Болгарії, пише Newsru.com.

Бокова може стати першою в історії жінкою на посту Генсека ООН. З 1946 року в організації було вісім генеральних секретарів. У вересні 2015 року Генеральна асамблея ООН постановила провести вибори керівництва організації більш прозоро. Також зазначалося, що жінок-кандидатів на пост глави ООН будуть особливо вітати.

У болгарському дипвідомстві заявили, що біографія Ірини Бокової і набутий нею дослід роблять її кандидатуру значущою в майбутній компанії з висунення на пост Генсека ООН.

Раніше у болгарських ЗМІ обговорювалася і кандидатура Єврокомісара Кристаліни Георгієвої, проте вона заявила, що продовжить свою роботу в Єврокомісії.

Бокова розпочала свою дипломатичну кар’єру у восьмидесятих роках минулого століття в рамках МЗС Народної Республіки Болгарії. Була постійним представником Болгарії в ООН. 2009 року була обрана Генеральним директором ЮНЕСКО, а 2013 року – переобрана на цей пост.

Нинішній генсек ООН Пан Ґі Мун залишить свій пост 1 січня 2017 року після двох п’ятирічних термінів перебування на цій посаді.

На пост генсека ООН також висунули екс-президента Словенії Данила Тюрка та главу МЗС Чорногорії Ігоря Лукшича.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ