Міхаіл Касьянов
Міхаіл Касьянов

Опозиціонер і колишній прем’єр-міністр Росії Міхаіл Касьянов вважає, що президенту РФ Вдадіміру Путіну потрібна нинішня війна, щоби підтримувати свою владу. Про це він заявив в інтерв’ю «Українській правді».

«У Путіна є дилема – з одного боку, йому не потрібна війна і проблеми в економіці й він не хоче реагувати на санкції, з іншого боку, йому потрібна війна, щоб утримувати владу. Яким чином? Ефект мобілізації», – вважає він.

За словами Касьянова це дозволяє утримувати населення Росії під контролем. «І тому всі пояснення зводяться до зовнішнього ворога. Зовнішній ворог – США і Євросоюз, який, в розумінні Путіна, заблукав і який не розуміє, де його щастя, що воно тут, в Росії, а не у співпраці зі США і Канадою. … Набір пояснень для населення простий: «ми захищаємося, всі в окопи, пліч-о-пліч, на нас нападають, нас хочуть позбавити нафти й газу, суверенітету, поневолити», – сказав опозиціонер.

Водночас Касьянов вважає, що така ситуація може тривати недовго і вже в наступному році Путіну «доведеться визначатися з Україною», оскільки російська економіка не витримає. Він зазначив, що Путін не розуміє, чому Захід не погоджується на російські умови вирішення українського питання, зокрема, на спецфедералізацію східних областей, їх фінансування та відновлення Україною. Касьянов упевнений, що Захід на такі умови не піде.

Зазначимо, раніше Касьянова в Росії звинувачували в сепаратизмі за його слова про повернення Криму Україні.

Читайте: Доповідь «Путін. Війна»: успіхи бойовиків забезпечує армія РФ

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ