Лише кожен 11-й українець (9,2%) позитивно оцінює результати Мінських угод
Лише кожен 11-й українець (9,2%) позитивно оцінює результати Мінських угод

Більшість громадян України (42,3%) вважає, що питання про статус тимчасово окупованих територій Донбасу необхідно виносити на всеукраїнський референдум. Про це свідчать результати загальнонаціонального опитування, проведеного соціологічною службою Центру Разумкова, пише УНІАН.

Близько третини опитаних (30,2%) оцінюють результати Мінських домовленостей негативно, ще близько третини (32,6%) – нейтрально. Лише 9,2% українців оцінюють їх позитивно. 16,0% респондентів відповіли, що нічого про це не знають.

Опитування показало, що якби відбувався референдум про статус тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей, то участь у ньому взяла би половина населення (49,6%), чверть (25,5%) – проігнорувала б його.

Респондентам ставили запитання, як би вони проголосували, якби відбувався референдум про статус тимчасово окупованих територій Донбасу і треба було обрати один із двох варіантів дій української влади щодо тимчасово окупованих територій: надання цим територіям особливого статусу чи офіційне визнання окупації цих територій та їх ізоляція.

Абсолютна більшість тих, хто взяв би участь у референдумі, підтримали б офіційне визнання окупації цих територій та їх ізоляцію до встановлення офіційного контролю з боку України. 29,6% тих підтримали би надання особливого статусу, амністію для учасників сепаратистських рухів, які не скоїли тяжких злочинів, та проведення виборів до встановлення офіційного контролю з боку України.

Дослідження проводили з 18 по 23 листопада 2016 року в усіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Опитано 2015 респондентів віком від 18 років. Похибка вибірки не перевищує 2,3%.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ