Телефон
При спілкуванні віч-на-віч люди передають емоційну інформацію

Крапка наприкінці речення чи фрази, поставлена у повідомленні, написаному в соцмережі, свідчить про нещирість. Такого висновку дійшли британські психологи, повідомляє Washington Post.

Фахівці вважають, що більшість людей бачать у крапці негативне емоційне забарвлення і можуть підозрювати, що співрозмовник поводить себе недружньо або має приховані наміри. Це пояснюється відсутністю важливих соціальних і контекстних сигналів, на які люди покладаються в реальному житті. При спілкуванні віч-на-віч люди передають емоційну інформацію за допомогою поглядів, міміки, тону голосу, зазначають психологи.

Учені наголошують, що, приміром, в електронному листуванні співрозмовники використовують смайлики, навмисні орфографічні помилки, які імітують звуки мови, знаки пунктуації.

Також фахівці з’ясували, що повідомлення зі знаком оклику, навпаки, сприймаються як щирі.

Читайте: Відмова від Facebook додасть щастя в життя людини, – данські вчені

  • Євгенія

    Цікаво, а як по-іншому передавати звичайні речення, що мають емоційно спокійне забарвлення, як не за допомогою крапки в кінці? Щирість чи не щирість одним лише пункуаційним знаком не визначається, як на мене.

  • Владимир

    По-поему, наличие правильно расставленных знаков пунктуации и соблюдение орфографии свидетельствуют, в первую очередь, об образованности и культурности пишущего. Есть такая пословица: “Точность – вежливость королей”. А расхлябанный стиль письма говорит лишь о безалаберности характера, невежестве и необязательности. На том стою и не могу иначе!