Абдельхамід Абауд
Абдельхамід Абауд

Під час спецоперації поліції в Сен-Дені 18 листопада було вбито організатора терактів в Парижі Абдельхаміда Абауда. Про це повідомляє Washington Post з посиланням на двох високопоставлених європейських чиновників.

Як пише видання, двоє чиновників з різних європейських країн, підтвердили, що Абауд – один з двох вбитих терористів під час операції. Цю інформацію, за словами джерел, їм підтвердила французька влада. Водночас прокурор Парижа Франсуа Молен, виступаючи через декілька годин після завершення операції, сказав, що не може підтвердити особистість загиблих терористів. За його словами, серед 7 арештованих під час спецоперації Абауда немає.

Зазначимо, Абауд був лідером осередку сирійських джихадистів в бельгійському місті Верв’ю, який був викритий поліцією в січні. Тоді в перестрілці були вбиті двоє бойовиків. 27-річний Абауд був заочно засуджений до 20 років ув’язнення разом з 32 іншими джихадистами. Його сім’я оголосила про смерть Абуда в якийсь момент, але це, можливо, було оманливим кроком. Він з’являвся в пропагандистських відео «ІДІЛ» і хвалиться, як він втік від поліції.

Тим часом інші ЗМІ опублікували фото смертниці, яка підірвала себе під час спецоперації на півночі Франції. Бельгійське видання DH опублікувало фото якоїсь Хасни Аітбулахсен, яка, ймовірно, була смертницею. За даними видання, дівчині було 26 років, вона була одержима джихадом і повідомляла в соцмережах про плани їхати до Сирії. Раніше ЗМІ заявили, що жінка, яка підірвала себе під час поліцейської операції, стала першою смертницею в історії Франції. Вона також причетна до терактів 13 листопада в Парижі, а також до підготовки нових атак ісламістів.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Олланд оголосив війну «Ісламській державі». Також він заявив, що домагатиметься об’єднання зусиль із США та Росією для знищення терористичної організації «ІД». Нагадаємо, увечері 13 листопада в Парижі відбулася серія терористичних атак.

Читайте: Мусульманин влаштував у Парижі акцію «Обніміть мене. Я не терорист»

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ