1
У четвер близько 100 осіб перекрили вулицю Хрещатик на перетині з вулицею Інститутською / Фото УНН

У Києві між вкладниками неплатоспроможних банків та правоохоронцями сталися сутички. Люди вимагали від влади, зокрема від голови НБУ Валерії Гонтаревої, виплати грошей, які вони тримали в банках, передає УНІАН.

У четвер активісти (близько 100 осіб) перекрили вулицю Хрещатик на перетині з вулицею Інститутською. Також вони намагалися підпалити шини, які загасили пожежники, що прибули на місце події.

234На перетині вулиці Хрещатик і Михайлівської між вкладниками збанкрутілого банку «Михайлівський» і поліцейськими виникли сутички. Коли правоохоронці почали відтісняти мітингувальників з проїжджої частини, вони чинили опір поліції. Один з учасників акції підпалив фаєр та кинув його у поліцейського. Після цього копи почали затримувати найактивніших учасників спротиву.

56Протистояння між полісменами та активістами-вкладниками банку продовжилось на розі біля Будинку профспілок. Поліцейським вдалося затримати кількох активістів, їх посадили у поліцейський автомобіль. Проте мітингарі заблокували автівку на перехресті вулиці Михайлівської та Хрещатика біля світлофора. Пізніше автомобілю із затриманими вдалося залишити місце сутички.

78Згодом поліція відтіснила з проїжджої частини Хрещатика більшість учасників мітингу вкладників неплатоспроможного банку «Михайлівський». Їх тримали в оточенні на початку вулиці Інститутської.

Варто зазначити, що поліції не вистачає співробітників для того, щоби заблокувати мітингувальників на узбіччях: щойно правоохоронці відтісняють мітингувальників з одного боку, вони поступово заходять з іншого на проїжджу частину.

Як повідомляв Інформаційний акцент, 9 серпня кілька сотень вкладників банку «Михайлівський» вже перекривали рух автотранспорту на вулиці Хрещатик в центрі Києва, вимагаючи повернення коштів.

Після цього президент Порошенко заявив, що взяв розслідування справи збанкрутілого банку під свій контроль. 

13 серпня Шевченківський райсуд Києва заарештував колишнього голову правління банку «Михайлівський» Ігоря Дорошенка на два місяці з правом внесення 137,8 млн. гривень застави.

Як відомо, 13 липня виконавча дирекція Фонду гарантування вкладів фізичних осіб ухвалила рішення від 12 липня 2016 року про початок процедури ліквідації ПАТ «Банк Михайлівський» з 13 липня 2016 року та делегування повноважень ліквідатора банку Юрію Ірклієнку.

23 травня правління Національного банку ухвалило рішення про віднесення ПАО «Банк Михайлівський» до категорії неплатоспроможних.

З 15 липня Фонд гарантування вкладів фізичних осіб почав виплати вкладникам ліквідованого банку, які триватимуть до 26 серпня.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ