А321
Пошукова операція на місці аварії А321 завершена

Пошукову операцію на місці катастрофи А321 на півночі Синаю завершено – заявив офіційний представник уряду Єгипту Хусам аль-Кавіш. Він озвучив основну версію причини авіакатастрофи: ймовірно, на борту сталася технічна неполадка. Про це аль-Кавіш заявив в інтерв’ю телеканалу Al-Hayat, пише NEWSru.com.

«Штучні супутники, що знаходяться в розпорядженні США та Росії, виключили ймовірність катастрофи через теракт. Все вказує на те, що літак впав через технічну неполадку всередині», – сказав єгипетський чиновник та повідомив, що тепер Кабінет міністрів очікує результатів розслідування і розшифровку даних «чорних скриньок». Ця робота почалася напередодні.

Російські фахівці вважають, що вибухова розгерметизація, причини якої ще належить встановити, спровокувала руйнування літака в повітрі. На їхню думку, на це вказує розліт уламків на площі в 30 кв. км. Крім того, вважають вони, відсутність сигналу лиха від екіпажу вказує на те, що в літаку сталося щось раптове.

Представники Міністерства цивільної авіації Єгипту раніше піддавали ці висновки сумніву. Раніше багато говорилося про можливий вибух на борту авіалайнера. Зокрема, телеканал CNN повідомляв, що американський супутник зафіксував тепловий спалах у повітрі під час аварії А321. Отримані дані, за його словами, можуть вказувати на те, що вибух стався на борту авіалайнера до його падіння на землю.

Російські джерела дають діаметрально протилежну інформацію. Співрозмовник РІА «Новості» стверджував на основі аналізу пошкоджень тіл, що на борту міг статися вибух. А анонімні експерти, опитані ТАСС, навпаки, заявляли, що слідів мінно-вибухової дії не виявлено. Після цього анонімне джерело повідомило, що «висновки різних джерел, нібито близьких до представників розслідування, «неприпустимо дезінформують громадськість і родичів загиблих і ускладнюють роботу офіційної технічної комісії».

Нагадаємо,  рейс компанії «Когалимавіа» KGL9268, що прямував до Петербурга із Шарм-ель-Шейха, розбився 31 жовтня незабаром після вильоту на півночі єгипетського півострова Синай. На борту лайнера було 224 особи, зокрема 25 дітей. Майже всі загиблі – росіяни. Також на борту було четверо громадян України і один – Білорусі.

Читайте: The New York Times: Тероризм чи гнітюча ситуація з авіабезпекою в Росії?

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ