реструктуризація боргу
Мінфін вважає зустріч з кредиторами в США останнім шансом домовитися про реструктуризацію

Міністерство фінансів України вважає заплановану зустріч із Комітетом кредиторів 12 серпня в Сан-Франциско (США) останньою можливістю досягти спільної домовленості про реструктуризацію, йдеться у повідомленні на сайті  установи.

«Це також є останньою можливістю для досягнення спільної домовленості напередодні виплат за єврооблігаціями у вересні та жовтні, а також напередодні наступного перегляду програми співпраці України з Міжнародним валютним фондом, запланованого на вересень», – зазначають у Мінфіні та наголошують, що Україна буде змушена використати альтернативні механізми для забезпечення фінансування програми співпраці з МВФ у разі неможливості досягти домовленості про реструктуризацію на рівні держави.

Як відомо, міністр фінансів України Наталія Яресько має намір зустрітися зі Спеціальним комітетом кредиторів 12 серпня, в Сан-Матео (Каліфорнія, США), де розташований офіс найбільшого власника українських єврооблігацій – інвестфонду Franklin Templeton.

Україна почала переговори про реструктуризацію частини держборгу в рамках нової програми з МВФ у березні цього року і розраховує в результаті відстрочки виплат за боргами та їхнього часткового списання заощадити до 5,2 млрд дол. у цьому році і до 15,3 млрд дол. у найближчі 4 роки.

На сьогодні домовитися з кредиторами і провести реструктуризацію вдалося лише двом державним банкам – «Укрексімбанку» та «Ощадбанку», які отримали відстрочку виплати боргу на 7 років в обмін на підвищення ставки купона без списання основної суми боргу за єврооблігаціями з погашенням у 2015-2018 роках на 1,5 млрд дол. і 1,3 млрд дол., відповідно.

У червні міністр фінансів Наталія Яресько заявляла, що Україна «теоретично» наприкінці липня може оголосити мораторій на виплати в разі відсутності прогресу в переговорах з кредиторами в рамках чинного з 17 червня закону. Однак, згодом сторони переговорного процесу оприлюднили спільну заяву про прогрес та укладання угоди про конфіденційність, і 24 липня Мінфін виплатив купон за євробондами на 120 млн дол.

4 серпня Мінфін направив Комітетові кредиторів оновлену пропозицію, запропонувавши зустрітися на найвищому рівні в Лондоні 6 серпня, однак кредитори, які раніше вже погодилися на списання 5% номіналу боргу, попросили перенести зустріч на 10-11 серпня.

Читайте: Кожен українець виплачує 30 тис. грн. державного боргу

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ