Путін
Керрі попередив Путіна: увійдете до Маріуполя, ми вкладемо у труни сто тисяч ваших солдатів й офіцерів

На зустрічі у Сочі, що відбулася 12 травня 2015 року, голова американського зовнішньополітичного відомства Джон Керрі передав російському президентові Владіміру Путіну ультиматум від Барака Обами відносно можливої ескалації насильства в Україні. Про це на сторінках свого блогу заявляє опозиційний до Кремля російський аналітик Слава Рабинович, пише newsru.ua.

При цьому експерт посилається на власне високопоставлене джерело в одному з силових відомств РФ. «…Містер Путін, забудьте таке слово – «Маріуполь». Увійдете туди – там будуть деякі окремі американські військові. Буде атака на них – буде прецедент – вперше, за усю історію російські військові атакуватимуть американських військових. Міць США буде позаду. Не попереду, а позаду, – передає Рабинович зміст особистої бесіди Керрі з Путіним. – Ми укладемо до трун сто тисяч ваших солдатів й офіцерів, надамо Україні новітню летальну зброю, впровадимо найжорсткіші санкції й відключимо SWIFT. Й цього разу я не жартую. Ми зробимо це».

За словами Рабиновича, за протоколом з Путіним мав би зустрічатися Обама, але «Обама з ним більше не розмовляє». Цю бесіду автор матеріалу називає «останнім американським попередженням»: «… На їхню (американської влади – ред.) думку, ризик російського військового вторгнення зашкалив, й США почали діяти. Сказали – Обама не розмовляє, будеш зустрічатися з Керрі. Краще зустрітися…». Згідно з його даними, акцентуючи увагу на Маріуполі, американська сторона не відмовляється від зусиль з повернення до юрисдикції України півострова Крим: «Керрі сказав: «Ми залишаємо Крим за дужками. Не тому, що ми про нього забули – про Крим вам нагадуватиме Меркель, яка називає анексію анексією. З Кримом будемо розбиратися потім. Наразі йдеться про Схід (України – ред.)».

Нагадаємо, що представники американського та європейського істеблішменту неодноразово згадували гіпотетичну атаку росіян безпосередньо на Маріуполь в якості своєрідного маркера для посилення міжнародних санкцій, точкою неповернення у відносинах з путінським режимом. Наразі лінія фронту проходить через східне передмістя Маріуполя – селище Широкине – яке практично щодня обстрілюється російсько-терористичними військами з важкої артилерії.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив, що Росія не атакуватиме Україну до кінця червня.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ