Аеропорт «Бориспіль»
Аеропорт «Бориспіль»

Міністр інфраструктури України Володимир Омелян в інтерв’ю телеканалу Еспресо.ТV повідомив, що звернувся до Голови Верховної Ради з пропозицією вирішити питання щодо присвоєння імені аеропорту «Бориспіль». Після цього процедура перейменування буде відновлена шляхом проведення переговорів з працівниками підприємства.

За словами міністра, він звернувся до спікера парламенту з пропозицією спільно вирішити дане питання та «дійти до кінцевої точки – давати чи не давати нову назву аеропорту «Бориспіль» і якщо давати, то яку саме. Я думаю, що маючи вже одностайну позицію законодавчої та виконавчої влади, можна провести переговори з профспілкою аеропорту та дійти спільного знаменника».

Нагадуємо, що раніше в соцмережах пасажир «Борисполя» Геннадій Курочка опублікував фотографію квитка, на якому назва аеропорту зазначалася як «Київ-Малевич».

Пізніше із коментарів самого автора публікації стало відомо, що квиток він роздрукував самостійно, змінивши назву на ту, в підтримку якої голосував на громадських обговореннях щодо зміни назви «Борисполя». Зауважимо, що результатами голосування українців, перемогла назва на честь гетьмана Івана Мазепи.

Втім, цю пропозицію не підтримала профспілка працівників підприємства, без погодження з якою відповідно до ч. 5 ст. 3 Закону України «Про присвоєння юридичними особами та об’єктами права власності імені (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій» процедура перейменування є незаконною.

Проте міністр інфраструктури Омелян наголошує: попри сувору вимогу закону щодо врахування думки працівників підприємства, перейменування має відбуватися не лише з урахуванням їх думки. На даному етапі назва залишиться без змін, але поновлення процедури перейменування цілком можливе за погодженням Верховної Ради.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ